Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W czwartek w PE dyskusja, jak postawić przed sądem sprawców zbrodni wojennych na Ukrainie

17.05.2022, 13:08aktualizacja: 17.05.2022, 13:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union - EP
© European Union - EP
W czwartek w Parlamencie Europejskim odbędzie się dyskusja o tym, jak postawić przed sądem sprawców zbrodni wojennych na Ukrainie. Europosłowie będą też rozmawiać o wstrzymaniu dostaw rosyjskiego gazu do Polski i Bułgarii.

Zbrodnie wojenne na Ukrainie

W czwartek rano Parlament Europejski będzie dyskutował o tym, jak postawić przed sądem sprawców zbrodni wojennych na Ukrainie. Od czasu inwazji wojska rosyjskie zostały oskarżone o liczne przypadki łamania międzynarodowego prawa humanitarnego na terytorium Ukrainy. Rezolucja w tej sprawie zostanie poddana pod głosowanie w południe.

Wojna w Ukrainie i jej skutki społeczne i gospodarcze

Po debacie, która odbyła się 4 maja, europosłowie będą głosować w czwartek nad rezolucją dotyczącą społecznych i gospodarczych konsekwencji wojny Rosji na Ukrainie i reakcji UE. Tego samego dnia będą też dyskutować o bezpieczeństwie energetycznym i wstrzymaniu dostaw rosyjskiego gazu do Polski i Bułgarii.

Wystąpienie prezydenta Mołdawii

W środę o godz. 15.00 prezydent Republiki Mołdawii Maia Sandu wygłosi przemówienie do posłów na temat wojny na Ukrainie i jej konsekwencji. W czwartek posłowie do PE będą głosować nad rocznym sprawozdaniem z wykonania umowy stowarzyszeniowej UE z Republiką Mołdawii.

Minimalna globalna stawka podatku od osób prawnych

Eurodeputowani będą debatować w środę i głosować w czwartek nad propozycją Komisji Europejskiej dotyczącą wdrożenia międzynarodowego porozumienia w sprawie minimalnej stawki podatku od osób prawnych w wysokości 15 proc.

W projekcie regulacji przewidziano klauzulę przeglądową, która umożliwiłaby zmianę progu rocznych przychodów, po przekroczeniu którego korporacja międzynarodowa podlegałaby minimalnej stawce podatkowej.

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.05.2022, 13:08
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ