Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W Głownie i Strykowie środki unijne ułatwiają dostęp do kolei

07.06.2023, 15:15aktualizacja: 07.06.2023, 15:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Na stacjach w Głownie i Strykowie dzięki nowym kładkom dla pieszych, które zostały wyposażone w windy, pasażerowie łatwiej korzystają z kolei – poinformowała spółka PKP PLK. Inwestycję za ok. 22 mln zł zrealizowano z udziałem środków Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego.

Jak poinformowało biuro prasowe PKP PLK pasażerowie w Głownie i Strykowie na linii Łódź - Łowicz mogą już przechodzić nad torami po nowych kładkach. Obiekty są wyposażone w schody i windy, które zapewniają lepszy dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się, podróżnym z ciężkim bagażem oraz opiekunom z dziećmi w wózkach. Każda kładka ma 3 metry szerokości, 42 metrów długości. Ułożono na nich nawierzchnię antypoślizgową, która pozwala bezpiecznie dojść na perony.

„Kładki na stacjach w Głownie i Strykowie zwiększyły dostępność do pociągów kursujących między Łodzią i Łowiczem. Mieszkańcy mają dogodne połączenie stacji z osiedlami po obu stronach linii kolejowej. Ponadto w Głownie i Strykowie powstały nowe parkingi dla samochodów, wiaty rowerowe i chodniki. Utrzymane zostaną obecne przejścia do peronów w poziomie szyn” – poinformował Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP PLK.

Prace w Głownie i Strykowie to element projektu „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego”. Zadanie obejmuje też budowę nowego przystanku Pabianice Północne i przebudowę dworca Zduńska Wola wraz z przyległym Placem Żelaznym.

Wartość całego projektu to ok. 50 mln zł netto z czego ok. 34 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.06.2023, 15:15
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ