Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W PE rezolucja dot. odpowiedzi Unii na społeczne i gospodarcze skutki wojny na Ukrainie

18.05.2022, 10:59aktualizacja: 18.05.2022, 11:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2022 - Source : EP
© European Union 2022 - Source : EP
Europosłowie mają wezwać w rezolucji do zabezpieczenia obywateli UE przed ekonomicznymi i społecznymi skutkami rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie.

W czwartek na sesji plenarnej PE w Brukseli odbędzie się głosowanie nad rezolucją, proponującą działania, przy pomocy których UE i jej państwa członkowskie mogą ograniczać negatywne skutki wojny na Ukrainie i sankcji nałożonych na Rosję.

Posłowie do PE uważają, że złagodzenie ich wpływu nie tylko pomoże obywatelom UE przetrwać ten trudny okres, ale także pomoże utrzymać determinację opinii publicznej we wspieraniu Ukrainy i nałożeniu kolejnych sankcji gospodarczych na Rosję. Rezolucja podsumowuje debatę plenarną w tej sprawie, która odbyła się na początku maja.

Również w czwartek posłowie będą debatować o europejskiej solidarności i bezpieczeństwie energetycznym w kontekście inwazji Rosji na Ukrainę i konsekwencjach wstrzymania przez Rosję dostaw gazu do Polski i Bułgarii.

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.05.2022, 10:59
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.