Newsletter

Polityka i społeczeństwo

W podlaskich Krupnikach otwarto plac zabaw dla dzieci dofinansowany z UE

08.08.2023, 18:00aktualizacja: 08.08.2023, 18:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Plac zabaw w Krupnikach powstał na nieużytkowanej dotąd działce należącej do gminy; fot. Mateusz Duchnowski UMWP
Plac zabaw w Krupnikach powstał na nieużytkowanej dotąd działce należącej do gminy; fot. Mateusz Duchnowski UMWP
310 tys. zł, w tym 200 tys. zł z funduszy europejskich, kosztowała budowa placu zabaw dla dzieci w Krupnikach (woj. podlaskie). W dalszych planach lokalnych samorządowców jest budowa siłowni pod chmurką.

Jak zaznaczył burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, plac zabaw w należącej do jego gminy wsi Krupniki pierwotnie miał być sfinansowany z funduszu sołeckiego, koszty okazały się jednak na tyle wysokie, że trzeba było szukać innego źródła finansowania.

„Obserwowaliśmy rynek funduszy europejskich i poprzez Lokalną Grupę Działania NAREW złożyliśmy wniosek do urzędu marszałkowskiego. Został on pozytywnie oceniony i otrzymaliśmy poważne dofinansowanie” – powiedział Wardziński.

Plac zabaw ma ponad 400 m2 powierzchni. Powstał na nieużytkowanej dotąd działce należącej do gminy. Na wysypanym piaskiem terenie zainstalowano kilkanaście przyrządów do zabawy. Przewidziano też miejsce do odpoczynku dla opiekunów – przestronną wiatę z wygodnymi siedziskami.

„Cieszy, że nie każda działka należąca do gminy musi iść na sprzedaż, że można też przeznaczyć cenne przecież tereny na potrzeby lokalnych społeczności. Jestem pewien, że to miejsce będzie miejscem integracji mieszkańców Krupnik” – mówił wicemarszałek województwa podlaskiego Sebastian Łukaszewicz.

W planach lokalnych samorządowców jest jeszcze utworzenie obok miejsca rekreacji dla dzieci utworzenia siłowni pod chmurką.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.08.2023, 18:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ