Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Wicemarszałek Łódzkiego: W kwietniu pierwsze konkursy na dofinansowania z UE

06.02.2023, 14:24aktualizacja: 07.02.2023, 11:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Pierwszych konkursów na dofinansowania z funduszy unijnych dla województwa łódzkiego z perspektywy na lata 2021-2027 można spodziewać się w okolicach kwietnia br. – powiedział Serwisowi Samorządowemu PAP wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk.

Wicemarszałek Adamczyk przypomniał, że w ramach perspektywy 2021 – 2027 województwo łódzkie dysponuje kwotą 2 mld 744 mln euro, czyli 12 mld 800 mln zł.

„W ramach tej kwoty będziemy chcieli zrealizować bardzo wiele inwestycji - dróg, kolei, polepszenie transportu, ale również wyzwania naszych czasów, czyli mówimy tu o odnawialnych źródłach energii, o termomodernizacji, o wielu inwestycjach, które mają być zrealizowane w najbliższych latach” – powiedział wicemarszałek.

Dodał, że urząd marszałkowski będzie publikował konkursy na wykorzystanie środków z obecnej perspektywy na specjalnej stronie internetowej dostępnej tutaj.

„Pytanie, które często zadają mi samorządowcy - kiedy będą już pierwsze konkursy, kiedy możemy spodziewać się tych pierwszych rozdań tych nowych środków? Najbliższych konkursów, myślę, że można już się spodziewać w okolicach kwietnia 2023 roku, a więc niemal już za chwilę. Każdy samorządowiec jest tym zainteresowany i będzie śledził z pewnością taki specjalny dokument, tzw. shop, który jest publikowany i w którym będzie dokładna rozpiska, kiedy będzie dany konkurs, na co, w jakich warunkach, kto może uczestniczyć i każdy samorządowiec z pewnością sięgnie po ten dokument, bo jest już duża tęsknota za nowymi środkami, które będą mogły być rozdawane przez zarząd województwa łódzkiego w ramach Regionalnego Programu” – poinformował wicemarszałek.

Piotr Adamczyk przypomniał, że w poprzedniej perspektywie –na lata 2014-2020 województwo łódzkie dysponowało środkami w wysokości ok. 2,3 mld euro, a jeszcze wcześniej – w perspektywie na lata 2007-2013 – ponad 1,6 mld euro.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 06.02.2023, 14:24
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ