Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Wicemarszałek Wojciechowski: Lubelskie prawie w 100 proc. wykorzystało przekazane fundusze UE

28.10.2022, 16:09aktualizacja: 28.10.2022, 18:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr  z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
Jesteśmy jednym z regionów, które prawie w 100 proc. wykorzystały przekazane nam fundusze unijne. Fundusze na infrastrukturę są najbardziej widoczne w naszym województwie – powiedział PAP wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski.

Wicemarszałek Wojciechowski ocenił, że województwo lubelskie jest „jednym z najlepszych regionów, które prawie w 100 proc. wykorzystały fundusze unijne, które były przekazane”.

„Gdyby nie było funduszy europejskich, na pewno nie powstałaby taka duża sieć nowych dróg. Fundusze na infrastrukturę są najbardziej widoczne, ale także fundusze, które były i są potrzebne dla spraw socjalnych, społecznych – one są też wykorzystywane maksymalnie” - powiedział.

Jak zaznaczył, przy udziale środków europejskich realizowane będą także nowe zadania, które stawiają Unia Europejska i polski rząd, takie jak niezależność energetyczna czy zielona energia.

„Bardzo czekamy na nowe fundusze. (…) Wierzę, że otrzymamy wszystkie te fundusze, bo spełniliśmy wszystkie warunki, które stawia nam Komisja Europejska” – zaznaczył.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 28.10.2022, 16:09
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ