Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Wolne Miejsce dla Turcji

23.02.2023, 15:13aktualizacja: 23.02.2023, 16:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacja Wolne Miejsce (1)
Fundacja Wolne Miejsce (1)
Fundacja Wolne Miejsce działa w wyjątkowy sposób od ponad 20 lat. Organizuje największe w Polsce Wigilie i Wielkanoce dla osób samotnych, prowadzi pierwsze w kraju sklepy socjalne i społeczne sieci „Spichlerz”. Obecnie jednak koncentruje się także na pomocy humanitarnej. Przez niemal osiem miesięcy, już od 27.02.2022, czyli trzy dni od rosyjskiej agresji na Ukrainę, prowadziła punkt pomocy na przejściu granicznym w Medyce. Łącznie Fundacja wydała 1,5 miliona posiłków i wsparła pomocą rzeczową kilkadziesiąt tysięcy osób uciekających przed wojną.

Poza Wigilią w Polsce Fundacja zorganizowała także bożonarodzeniowy obiad we Lwowie, gdzie dane jej było ugościć polskim czerwonym barszczem z uszkami i świątecznymi ciastami ponad tysiąc samotnych, głodnych i potrzebujących lwowian oraz uchodźców ze wschodu. Takie same wydarzenia planuje podczas nadchodzących świąt wielkanocnych, zarówno we Lwowie, jak i Kijowie.

Widząc tragedię ludzi, którzy stracili swoje domy w trzęsieniu ziemi w Turcji, Fundacja Wolne Miejsce - jako pierwsza z Polski - ruszyła również tam ze wsparciem żywnościowym.

Pod słynnym fundacyjnym kotłem znów płonie ogień, który ogrzewa i karmi tysiące potrzebujących osób. Ekipa wolontariuszy wyjechała z Katowic w Walentynki, by po przebyciu ponad 3000 km nieść pomoc potrzebującym. Są to sprawdzeni ludzie, którzy działali już z Fundacją w poprzedniej, niemal ośmiomiesięcznej akcji humanitarnej na przejściu granicznym w Medyce.

We współpracy z międzynarodową organizacją World Central Kitchen Fundacja ponownie gotuje i wydaje gorące posiłki poszkodowanym w trzęsieniu ziemi mieszkańcom miasta Elbistan w południowej Turcji, w prowincji Kahramanmaraş.

Akcja #wolnemiejscedlaturcji nie będzie jednorazowa, Fundacja szykuje się już na dłuższy czas niesienia pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi.

Aktualne zdjęcia, filmy i transmisje live z dostępne są na fanpage’u Fundacji: https://www.facebook.com/wolnemiejsce i instagramie: https://www.instagram.com/fundacja_wolne_miejsce/.

KONTAKT:

Mikołaj Rykowski

prezes zarządu

tel. 694019254

kontakt w Polsce:

Marta Wilczyńska

tel. 501170515

Źródło informacji: Fundacja Wolne Miejsce

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.02.2023, 15:13
Źródło informacji Fundacja Wolne Miejsce
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ