Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Wybrano nowe prezydia komisji Parlamentu Europejskiego (zestawienie)

27.01.2022, 14:05aktualizacja: 27.01.2022, 14:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2021 - Source : EP
© European Union 2021 - Source : EP
20 komisji stałych i 3 podkomisje Parlamentu Europejskiego wybrały po jednym przewodniczącym i maksymalnie czterech wiceprzewodniczących na okres dwóch i pół roku, do końca kadencji. Publikujemy aktualne zestawienie kierownictwa poszczególnych komisji.
Image
Prezydium

Procedura wyboru prezydium komisji została określona w art. 213 Regulaminu Parlamentu Europejskiego. Przewodniczący kieruje posiedzeniami komisji i koordynatorów, reprezentuje komisję zarówno w Parlamencie Europejskim, jak i poza nim, a także kieruje negocjacjami legislacyjnymi prowadzonymi przez komisję. Ponadto przewodniczący ma uprawnienia w zakresie procedury głosowania i zasad dopuszczalności poprawek.

Przewodniczący i wiceprzewodniczący komisji tworzą prezydium, które jest odpowiedzialne za funkcjonowanie komisji. Prezydium komisji sprawuje swój urząd przez dwa i pół roku (połowa kadencji).

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.01.2022, 14:05
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ