Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Wycieczka do… Internetu, czyli wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka

19.01.2017, 17:22aktualizacja: 19.01.2017, 17:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Podaruj dziadkom internety
Podaruj dziadkom internety
Tegoroczny Dzień Dziadka i Babci to coś więcej niż okazja do wręczenia kwiatów czy czekolady. A wszystko dzięki inicjatywie "Podaruj dzi@dkom internety", zorganizowanej przez Wrocławskie Centrum Seniora i najważniejszych producentów z branży IT. W czwartek, 19 stycznia o godz. 11 seniorzy ze stolicy Dolnego Śląska będą mieli szansę zapoznać się ze sprzętem, na którym będą się uczyć bezpiecznego i skutecznego poruszania się w sieci.

Wrocławskie Centrum Seniora przy pl. Dominikańskim 6 w czwartek otrzymało najnowszy sprzęt komputerowy. Posłuży on do szkoleń, które rozpoczną się na przełomie stycznia i lutego. W ten sposób znane marki z branży informatycznej i WCS chcą przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu seniorów. Dowiedzą się oni jak wyszukać informacje w sieci, wysłać maila, poruszać się w mediach społecznościowych, oglądać filmy na YouTube czy np. jak sprzedać swój wyrób rękodzielniczy na aukcji internetowej. Nauczą się także grania w proste gry, używania komunikatorów internetowych, sporządzania prostych grafik i tworzenia wydruków komputerowych.

Pani Jaga Szabuńko przyznaje, że po opanowaniu podstawowych tajników poruszania się w sieci jej życie wyraźnie się zmieniło. "Głównie ze względu na to, że próbuję promować swoje rękodzieło w Internecie. Poszukuję tam inspiracji do tworzenia. Posiadam bankowe konto internetowe, więc już nie stoję w kolejkach na poczcie, kupuję różne rzeczy przez Internet, a nawet zapisałam się na zajęcia na Uniwersytet Trzeciego Wieku na kierunku informatyka" - wyjaśnia.

Robert Pawliszko, dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora, uważa, że tego typu szkolenia są w dziś niezbędne. "Nowe technologie mogą przyczynić się do znacznego polepszenia jakości życia osób starszych, głównie dzięki wymianie myśli technologicznej, społecznej lub emocjonalnej między pokoleniami" - zauważa Pawliszko.

Do projektu przyłączyły się wiodące marki technologiczne, przekazując Wrocławskiemu Centrum Seniorów swój sprzęt najwyższej jakości. Firma NVIDIA dostarczyła komputer PC z kartą graficzną GeForce GTX 1050Ti, a firma iiyama monitor Full HD XUB2790HS o przekątnej 27 cali. Możliwość wydruku zapewniła marka Epson dzięki drukarce L365. Z kolei o akcesoria w postaci klawiatury, myszy, podkładki, głośników i słuchawek zadbała firma Hama.

Akcja we Wrocławiu pokazuje, jak można lokalnie pomóc seniorom, mającym problem z poruszaniem się po świecie wirtualnym. Ale pamiętajmy, że kluby senioralne działają w całej Polsce.

Naukę będą prowadzić pracownicy wrocławskiej agencji Gamma PR. Niezależnie od harmonogramu specjalistycznych szkoleń we WCS cały czas trwają osobne konsultacje informatyczne dla seniorów, prowadzone przez uczniów wrocławskiego Gimnazjum nr 29.

Centrum zaprasza do udziału w szkoleniach zarówno osoby na poziomie początkującym, jak i seniorów gotowych poszerzyć swoje umiejętności.

Tematy i terminy planowanych szkoleń pojawią się w najbliższym czasie na stronie Wrocławskiego Centrum Seniora, http://seniorzy.wroclaw.pl. Na kursy można zapisywać się dzwoniąc do centrum pod numer 71 772 49 38.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.01.2017, 17:22
Źródło informacji Gamma PR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.