Newsletter

Polityka i społeczeństwo

XIV Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny

22.11.2021, 10:00aktualizacja: 22.11.2021, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SHOM
SHOM
W niedzielę, 28 listopada 2021 r. na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 14. edycja Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego organizowanego przez SHOM (Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych) w Warszawie. Celem akcji jest zbiórka funduszy na rzecz organizacji wspierających osoby najbardziej potrzebujące. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pierwsza dama RP, Agata Kornhauser-Duda.

Od 2008 roku Międzynarodowy Bazar Charytatywny jest najważniejszą coroczną akcją charytatywną organizowaną przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznej SHOM w Warszawie, która zbiera fundusze na pomoc osobom najbardziej potrzebującym, objętych opieką różnych organizacji działających w Polsce. W tym roku udział w kiermaszu weźmie ponad 50 ambasad. Zebrane pieniądze zasilą 25 organizacji charytatywnych.

W 2019 roku dzięki honorowemu patronatowi pierwszej damy RP Agaty Kornhauser-Dudy oraz wielkiemu zaangażowaniu i darowiznom ambasad, hojności sponsorów i ogromnemu wsparciu wolontariuszy, SHOM zebrał ponad 600000 zł, które zostały przekazane 25 organizacjom charytatywnym. W wydarzeniu wzięło udział 4500 osób.

„Cieszymy się, że po kilkunastu trudnych miesiącach obowiązywania dystansu społecznego możemy ponownie zorganizować kiermasz bożonarodzeniowy i pragniemy szerzyć informacje o naszej akcji charytatywnej, aby pomóc osobom mniej zamożnym w całej Polsce. Naszą główną misją jest pozyskiwanie funduszy, które przyniosą korzyści uboższym członkom polskiego społeczeństwa: osobom starszym, dzieciom, kobietom czy rodzinom w potrzebie. Ambasady mają zaszczyt dzielić się swoją kulturą oraz prezentować swoje tradycyjne produkty i kuchnię. Dzięki tej ważnej akcji zbierania funduszy łączymy ogromną różnorodność kultur, które promują harmonię i braterstwo między narodami. Wierzymy, że każdy człowiek ma prawo do miłości, szczęścia, edukacji, opieki, schronienia, jedzenia, lekarstw, ubrania i nadziei. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia, delektowania się jedzeniem i prezentami z całego świata i sprawienia, aby ten charytatywny Międzynarodowy Kiermasz Bożonarodzeniowy odniósł ogromny sukces” - Nadine Schmit-Konsbruck, prezes SHOM, małżonka ambasadora Luksemburga.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O WYDARZENIU

WYDARZENIE: XIV Międzynarodowy Bazar Charytatywny

Oficjalne otwarcie wydarzenia z udziałem pierwszej damy RP godz. 11:00

MIEJSCE: Stadion PGE Narodowy, (Pokój Business Club, poziom 0)

TERMIN: niedziela, 28 listopada 2021; 10:00 do 18:00

INFORMACJA DLA DZIENNIKARZY

Wymagana jest akredytacja: www.media.pgenarodowy.pl/akredytacje.

Wnioski są przyjmowane do 24.11.2021 do godz. 12:00.

Źródło informacji: SHOM

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.11.2021, 10:00
Źródło informacji SHOM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ