Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zakłady Specjalne Totalizatora Sportowego na rzecz Ukrainy

17.03.2022, 11:00aktualizacja: 17.03.2022, 11:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Już jutro rozpocznie się sprzedaż Zakładów Specjalnych – gry liczbowej Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO, z której cały przychód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie. Zakłady Specjalne będą dostępne we wszystkich punktach LOTTO od 18 marca do 3 kwietnia 2022 roku – tego dnia odbędzie się także losowanie.

Zakłady Specjalne są organizowane przez Totalizator Sportowy z ważnych powodów. W przypadku tej edycji każdy, kto nabędzie zakład, będzie mógł pomóc obywatelom Ukrainy, a jednocześnie zyskać szansę na wygraną. Aby zagrać, wystarczy udać się do punktu LOTTO i zakupić zakład, w którym typuje się 5 z 45 liczb. Koszt zakładu to 10 zł (w tym 2 zł dopłaty). Wygrana będzie wypłacana za trafienie trzech, czterech lub pięciu liczb, a wysokość wygranych zależy od kwoty stawek wpłaconych przez graczy. 

Po raz pierwszy w historii Zakładów Specjalnych Totalizator Sportowy wszystkie środki uzyskane ze sprzedaży (z wyłączeniem dopłat) przekaże na cel społeczny, którym w tym przypadku jest pomoc Ukrainie. Zostaną one przeznaczone na doraźną pomoc mieszkańcom tego kraju, jak i na zaspokajanie ich przyszłych potrzeb. Wszelkie koszty organizacji gry, w tym wartość wygranych, pokrywa Totalizator Sportowy, a 8 z 10 zł wydanych przez graczy na zakład trafi na wsparcie Ukrainy. Pozostałe 2 zł to wartość ustawowych dopłat, które zgodnie z obowiązującymi przepisami trafią m.in. na rozwój polskiego sportu i kultury.

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, od 66 lat realizuje misję działania na rzecz społeczeństwa. W dużej mierze dotyczy ona sportu i kultury, ale jako firma odpowiedzialna społecznie, wielokrotnie niosła pomoc także w innych obszarach. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę spółka – wraz z Fundacją LOTTO im. Haliny Konopackiej, której jest fundatorem – podjęła działania mające na celu wsparcie Ukrainy. 

Wobec informacji o wybuchu wojny i rosnących potrzebach mieszkańców Ukrainy, firma rozpoczęła organizację pomocy ofiarom agresji. Już od samego początku Fundacja LOTTO im. H. Konopackiej realizuje bieżące zakupy i dostarcza środki niezbędne przybyłym do Polski Ukraińcom. W związku z ogromną liczbą napływających uchodźców Fundacja koordynuje działania punktu pomocy przy Dworcu Zachodnim w Warszawie działającym przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, w którego obsługę zaangażowani są wolontariusze, w tym m. in. pracownicy Totalizatora Sportowego. Zapewnia on pomoc prawną i możliwość realizacji darmowych połączeń telefonicznych. Na miejscu można odpocząć, otrzymać poczęstunek, wydzielony jest także pokój dla matki z dzieckiem. Ponadto uruchomiono również program wolontariatu pracowniczego „Kumulacja Dobrej Woli – Teraz Ukraina!”, dzięki któremu pracownicy Totalizatora Sportowego mogą aktywnie jako wolontariusze wspierać przybyłych Ukraińców – także w godzinach pracy. Jednocześnie pracownikom spółki udostępniono wewnętrzną platformę do wymiany informacji o aktywnych zbiórkach oraz akcjach krwiodawstwa.

Totalizator Sportowy działa na rzecz Ukrainy również na poziomie międzynarodowym. Z jego inicjatywy oraz partnerów z Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii, zawieszono w strukturach organizacji European Lotteries podmioty z Białorusi i Rosji. Organizacja zarekomendowała także swoim członkom zaprzestanie przyjmowania zakładów na rosyjskie oraz białoruskie drużyny i ligi.

Działania pomocowe zrealizowane przez Totalizator Sportowy na rzecz Ukrainy są aktualizowane na bieżąco w specjalnej zakładce na stronie: https://www.totalizator.pl/zaangazowanie/pomoc-ukrainie/

KONTAKT:

Biuro Prasowe Totalizatora Sportowego
tel. 22 518 22 50
e-mail: biuroprasowe@totalizator.pl
www.lotto.pl 
www.totalizator.pl
www.twitter.com/totalizator_sp

Źródło informacji: Totalizator Sportowy

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 17.03.2022, 11:00
Źródło informacji Totalizator Sportowy
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ