Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zakończyła się III edycja Prasowej Akademii Pieniądza

30.11.2020, 12:46aktualizacja: 30.11.2020, 13:01

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Prasowa Akademia Pieniądza - logo
Prasowa Akademia Pieniądza - logo
Z dniem 30 listopada zakończyła się III edycja Prasowej Akademii Pieniądza. Wszystkie materiały edukacyjne pozostają jednak do dyspozycji dziennikarzy i blogerów interesujących się gospodarką i ekonomią.

Przypomnijmy projekt Prasowa Akademia Pieniądza to szkolenie dedykowane dziennikarzom i blogerom zainteresowanym uaktualnieniem swojej wiedzy ekonomicznej oraz udoskonaleniem praktycznych umiejętności w zakresie relacjonowania i opisywania zjawisk społeczno-gospodarczych. Projekt wystartował w grudniu ubiegłego roku. Jednak pierwsze wykłady online oraz praktyczne warsztaty ruszyły w styczniu 2020 r.

Do listopada 2020 r. odbyło się łącznie 16 praktycznych warsztatów w największych miastach w całej Polsce. Pomimo pandemii i trudności organizacyjnych wzięło w nich udział aż 165 uczestników. Równolegle na platformie szkoleniowej akademia.pap.pl opublikowano 5 szkoleń online wraz z testami sprawdzającymi.

Program tematyczny Prasowej Akademii Pieniądza obejmował następujące zagadnienia:

1. "Wstęp do ekonomii".

2. "Podstawy współczesnej gospodarki rynkowej”.

3. "Warsztat dziennikarza ekonomicznego".

4. "Rola i zadania NBP".

5. "Kryzysy ekonomiczne i finansowe”.

Elementem projektu były też artykuły edukacyjne i informacyjne, a także edukacyjne wideo. Wszystkie te materiały są dostępne na stronie https://akademia.pap.pl oraz https://samorzad.pap.pl/prasowa-akademia-pieniadza

Warunkiem ukończenia szkolenia było zaliczenie kompletu testów online i/lub udział w praktycznym warsztacie szkoleniowym.

Łącznie III edycję Prasowej Akademii Pieniądza ukończyło 192 uczestników.

Projekt realizowała Prasowa Akademia Pieniądza we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.11.2020, 12:46
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.