Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Wyniki ogłosimy 20 grudnia

02.12.2021, 12:38aktualizacja: 02.12.2021, 12:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP
Fot. PAP
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, na który nadesłaliście ponad 150 prac! Wyniki ogłosimy 20 grudnia. Wśród uczestników, którzy zgłosili się w listopadzie, rozlosowaliśmy dodatkowe nagrody.

Tymi nagrodami są słuchawki bezprzewodowe, które otrzymują: Oliwia Sz. z Biedruska i Magdalena D. z Kościerzyny. W październiku nagrodą dodatkową były głośniki bezprzewodowe.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, to konkurs przeznaczony dla uczniów i osób dorosłych pracujących z dziećmi. Zgłoszenia można było nadsyłać do 30 listopada. Oczekiwaliśmy na prace, które najlepiej zaprezentują zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym oraz rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie. Do laureatów konkursu trafi ogółem ponad 10 tysięcy złotych.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów i techników na konkurs mogli nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacje, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Dorośli, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, mogli przygotować na konkurs pracę w formie, która umożliwia jej wykorzystanie w czasie zajęć. Mógł to być np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

W grudniu nadesłane prace oceni pod względem merytorycznym pięcioosobowe jury. Następnie zostaną wyłonione po trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej.

Uczniowie szkół podstawowych za zajęcie I miejsca otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł, II miejsca - 750 zł, a III miejsca - 500 zł. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce – 1200 zł, III miejsce – 750 zł. Osobom dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce – 2000 zł, za II miejsce – 1500 zł, a za III miejsce – 1000 zł.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.12.2021, 12:38
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.