Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zduńska Wola: Idziemy na pasaż?

02.01.2023, 19:23aktualizacja: 02.01.2023, 19:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Wizualizacja
Fot. Wizualizacja
Wiemy, jak po przebudowie będzie wyglądała Aleja Feliksa Rajczaka. Powstanie tu kolejny zduńskowolski woonerf. Będzie można odpocząć od miejskiego zgiełku, spotkać się ze znajomymi czy poczytać książkę.

Przestrzeń wykreowali sami mieszkańcy. Urząd prosił ich o wypełnianie ankiet. W badaniu udział wzięło ponad trzysta osób.  – Głos mieszkańców był dla nas kluczowy przy projektowaniu nowego pasażu. Większość chciała, aby było to miejsce pełne zieleni, obfitych nasadzeń i wygodnych ławek z klimatycznym ulicznym oświetleniem – mówi wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk.

Znikną stare pawilony handlowe, które pamiętają jeszcze schyłek dwudziestego wieku. W ich miejscu zainstalowany zostanie nowoczesny obiekt handlowo-usługowy. Po przebudowie Aleja będzie przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziecięcymi wózkami czy mieszkańców chodzących z balkonikiem.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby zagospodarować na nowo ten fragment miasta. Tak, żeby nie zatracił swojego kameralnego uroku, ale jednocześnie był nowoczesny i przyjazny. Mamy gotowy projekt i zgody budowlane. Jeśli tylko w przyszłym roku wystartują pierwsze konkursy na dofinansowanie, to jesteśmy przygotowani do składania wniosków – wyjaśnia Paweł Szewczyk.

Dokumentację wykonała łódzka firma StreetCraft.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.01.2023, 19:23
Źródło informacji Zduńska Wola
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ