Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zlecone: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie podzieliła się doświadczeniem z młodymi koleżankami z Kazachstanu

08.12.2010, 10:41aktualizacja: 08.12.2010, 10:41

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

W ramach realizacji kazachskiego programu państwowego "Droga do Europy w latach 2009-2011" przez Ambasadę Kazachstanu w Polsce przy ścisłej współpracy z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie w dniach 18-28 listopada 2010 r. zostały zorganizowane staże naukowe dla grupy studentów studiów magisterskich Kazachskiego Państwowego Żeńskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Ałma-Acie.

Podczas przeprowadzonych szkoleń studentki z Kazachstanu zrealizowały obszerny program stażu, wymieniły się doświadczeniem w obszarze przygotowania szkolno-wychowawczego oraz zapoznały się szczegółowo z europejskim systemem studiów pedagogicznych, procesem naukowo-praktycznym, a także międzynarodowymi programami edukacyjnymi realizowanymi przez Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W ramach projektu, Ambasada Kazachstanu wspólnie ze studentkami uczelni kazachskiej zorganizowała w gmachu Akademii prezentację wraz wystąpieniem artystycznym na temat "Nowe spojrzenie na Kazachstan - tradycje narodowe a życie współczesne".

Przedstawiciele kazachskiego uniwersytetu pedagogicznego przekazali do rozpatrzenia władz i rektora Akademii, p. Jana Łaszczyka, projekt kazachstański umowy o współpracy pomiędzy Kazachskim Państwowym Żeńskim Uniwersytetem Pedagogicznym w Ałma-Acie a Akademią Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Władze warszawskiej uczelni wyraziły chęć nawiązania międzyuczelnianej współpracy naukowo-edukacyjnej z partnerem kazachskim i gotowość zawarcia umowy o współpracy w trakcie rewizyty w Ałma-Acie.

Źródło informacji: Ambasada Kazachstanu w Polsce

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.12.2010, 10:41
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ