Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zlecone: ESITC Caen rozpoczyna rekrutację studentów z zagranicy na letni semestr 2011

06.12.2010, 16:00aktualizacja: 06.12.2010, 16:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Francuska uczelnia kształcąca inżynierów oferuje program w zakresie zrównoważonego budownictwa oraz projektów konstrukcyjnych.

CAEN, Francja, 6 grudnia 2010 r. /PRNewswire/ - Uczelnia ESITC Caen, francuska "Grande Ecole" specjalizująca się w inżynierii lądowej i wodnej rozpoczęła rekrutację na drugi semestr roku szkolnego 2010/2011, na kierunek związany ze zrównoważonym budownictwem oraz projektami konstrukcyjnymi. Rekrutacja odbywa sie w ramach programu wymiany studentów Erasmus oraz na podstawie porozumień dwustronnych. Program, dostępny w języku angielskim, jest przeznaczony dla studentów posiadających tytuł licencjata lub jego odpowiednik, którzy chcą specjalizować się w zrównoważonym budownictwie.

Do głównych wykładanych, podczas trwania semestru, przedmiotów należą: zarządzanie projektami, właściwości materiałów budowlanych, a także zajęcia specjalistyczne na temat zrównoważonej inżynierii lądowej i wodnej oraz projektów i analiz konstrukcyjnych. Analizy przypadków (case studies) oraz projekty badawcze przeprowadzane w zespołach międzynarodowych stanowią uzupełnienie programu zajęć. Studenci będą mieli również dostęp do cyfrowych narzędzi tworzenia modeli, symulacji oraz testów. Za pomyślne ukończenie semestru nauki studenci otrzymają 30 punktów ECTS.

Wykładowcy prowadzący zajęcia pracują lub pracowali jako inżynierowie i kierownicy w wiodących firmach francuskich w sektorze inżynierii oraz jako analitycy w laboratorium projektów badawczych ESITC Caen.

"Niezależnie od tego, czy mówimy o projektowaniu, budowaniu, konserwacji, dekonstrukcji czy renowacji budynków, zgodnie ze swoją filozofią nauczania, ESITC Caen stara się zapewnić studentom odpowiedni poziom wiedzy, rozwijać ich umiejętności, a także kształtować postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne" - mówi Thierry Halconruy, Dyrektor do Spraw Studiów i Współpracy Międzynarodowej ESITC Caen.

Specyfika rozwoju zrównoważonego na ESITC Caen jest bezpośrednio powiązana z prowadzeniem działalności badawczej szkoły, ze szczególnym naciskiem na rozwój ekomateriałów i geotechnik środowiskowych.

W przyszłym roku akademickim (2011/2012) program zostanie udostępniony, w wersji całorocznej, dla studentów inżynierii z Francji, pojawią się również dodatkowe możliwości dla studentów zagranicznych, jak np. możliwość zapisania się na studia ESITC Caen kończące się zdobyciem tytułu naukowego, zdobycie tytułu magistra w zakresie ekomateriałów i rozwoju zrównoważonego lub też napisanie pracy doktorskiej.

Podjęcie nauki we francuskiej szkole wyższej stanowi możliwość zdobycia wiedzy opartej na doświadczeniu światowych ekspertów w dziedzinie inżynierii. Udział w programie jest bezpłatny, jako że jest on częścią programu wymian międzyuniwersyteckich. Caen położony jest w miasteczku akademickim liczącym 25 000 studentów, oddalony od morza o 15 min, a podróż pociągiem z Caen do Paryża zajmuje mniej niż 2 godziny.

Program nauczania: http://www.esitc-caen.fr/en/page/rubrique/id/352-semestre-anglophone

Punkty ECTS: 30

Długość kursu: 6 miesięcy (od 15 lutego do 15 lipca 2011 r.)

Język wykładowy: angielski

Termin przyjmowania zapisów: 15 stycznia 2011 r.

Więcej informacji na temat ESITC Caen na stronie: http://www.esitc-caen.fr/en/

Źródło: ESITC Caen

KONTAKT:

Peter IREMAN

tel. +33-2-31-46-23-12

e-mail: pedago.cim@esitc-caen.fr

Kontakt dla prasy - Noir sur Blanc:

Mihaela Fiordean

tel. +33-1-41-43-72-75

e-mail: mfiordean@noirsurblanc.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.12.2010, 16:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ