Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zlecone: Nowy serwis matematyczny Megamatma.pl zdobył już przeszło 15 tysięcy użytkowników

26.10.2010, 13:58aktualizacja: 26.10.2010, 13:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Nikt z twórców MegaMatmy nie spodziewał się, że serwis wzbudzi aż tak duże  zainteresowanie - w ciągu kilku pierwszych miesięcy działalności zarejestrowało się w nim ponad 15 tys. uczniów i nauczycieli. W związku z rosnącą liczbą odwiedzin portal przenoszony jest na nowe serwery, przygotowane na przyjęcie o wiele większej liczby użytkowników, niż zakładano pierwotnie. MegaMatma cały czas się rozwija - według aktualnych obliczeń, łączna liczba zadań z rozwiązaniami i wskazówkami przekroczyła już 1 370.

W serwisie znajduje się:

- 229  artykułów na 3206 stronach

- 1 145  przykładów z rozwiązaniami

- 578  wzorów

- ponad 1 000 definicji i twierdzeń.

Przypomnijmy: MegaMatma to innowacyjny portal, którego treści skierowane są zarówno do gimnazjalistów, licealistów, studentów, jak i nauczycieli oraz rodziców. Oto niektóre spośród ich opinii:

"Strona jest bardzo dobrze zbudowana. Przejrzysta. Dzięki niej napisałam pracę klasową na 6!!"

"Stronka ciekawa, wszystko jest wyraźnie napisane i łatwo można się w tym wszystkim połapać. Ocenę od 1-10 daję 9, bo może jakiegoś minusa nie zauważyłem"

Wszystkie materiały zawarte w serwisie spełniają wymagania określone przez MEN i są zgodne z nową oraz starą podstawą programową. Portal dostarcza wskazówki i "tricki" matematyczne, które ułatwiają rozwiązywanie zadań oraz uczą logicznego myślenia. Nad poprawnością treści artykułów, tekstów, a także zadań czuwają profesjonaliści: nauczyciele szkolni i wykładowcy wyższych uczelni pod przewodnictwem koordynatora projektu dr Alicji Molędy - doradcy metodycznego MEN oraz recenzenta podręczników do nauki matematyki.

Twórcy MegaMatmy mają wiele nowych pomysłów, które spełnią aktualne oczekiwania uczniów i nauczycieli. W związku z wprowadzeniem przez MEN obowiązkowego egzaminu maturalnego z matematyki, serwis MegaMatma.pl już wkrótce udostępni swoim użytkownikom własne, cykliczne arkusze maturalne. Dzięki nim maturzyści łatwo ocenią swoje postępy w przygotowaniach do egzaminu i zyskają silną motywację do systematycznej nauki.

Więcej informacji: http://megamatma.pl

Plik graficzny dotyczący tej informacji prasowej znajduje się na portalu Serwisu Informacji Zleconych pod adresem http://siz.pap.pl.

Kontakt dla mediów:

Dorota Gawrońska-Popa

tel. kom. +48 660 509 993

e-mail: media@megawiedza.pl

Megawiedza Sp. z o.o.

Zakrzewki 21a

95-082 Dobroń

Źródło informacji: Megawiedza Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.10.2010, 13:58
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.