Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zlecone: Trzynasta uczelnia w programie "ISOF dla Uczelni"

07.01.2011, 10:00aktualizacja: 07.01.2011, 10:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Trzynastą szkołą wyższą, która przystąpiła do ogólnopolskiego programu "ISOF dla Uczelni" jest Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi. Głównym założeniem programu jest zdobywanie przez studentów praktycznej wiedzy o zarządzaniu firmą oraz nauka modelowania i zarządzania procesami biznesowymi przy wykorzystaniu nowoczesnego systemu informatycznego klasy ERP, co uczyni ich kwalifikacje konkurencyjnymi na polskim i europejskim rynku pracy. Studenci w ramach programu mogą realizować atrakcyjny program prowadzenia "wirtualnej firmy".

HEUTHES ocenia, że w roku akademickim 2010/2011 około 2 500 studentów korzysta w procesie dydaktycznym z dostępu w trybie SaaS do systemu ISOF. Każda uczelnia przystępująca do programu otrzymuje zdalny dostęp do pełnej funkcjonalności systemu ISOF dla studentów oraz szkolenia dla kadry naukowo-dydaktycznej. Warte podkreślenia jest, że dzięki dostępowi w trybie SaaS (Software as a Service) uczelnie muszą zapewnić studentom jedynie dostęp do komputerów z aktywnym łączem internetowym i przeglądarkę internetową.

Uczelnia przystępująca do programu otrzymuje zdalny dostęp do pełnej funkcjonalności systemu ERP, szkolenia dla kadry naukowo-dydaktycznej oraz dostęp do systemu szkoleń elektronicznych po ukończeniu których studenci mogą uzyskać imienne certyfikaty wydane przez HEUTHES i podpisane przez prowadzącego zajęcia, potwierdzające znajomość zagadnień związanych z systemami ERP.

Uczelnie, które uczestniczą w programie to:

- Akademia Morska w Szczecinie,

- Uniwersytet Szczeciński,

- Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie,

- Politechnika Częstochowska,

- Politechnika Poznańska,

- Politechnika Śląska,

- Politechnika Rzeszowska,

- Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,

- Wyższa Szkoła Biznesu w Gorzowie Wlkp.,

- Wyższa Szkoła Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie,

- Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu,

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim,

- Społeczna Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi.

Warto zauważyć, że program "ISOF dla Uczelni" jest indeksowany w światowym katalogu rozwiązań dla społeczeństwa informacyjnego, prowadzonym przez Międzynarodową Unię Telekomunikacyjną (ITU), agendę ONZ.

Dla uczelni zainteresowanych przystąpieniem do programu "ISOF dla Uczelni" powstała dedykowana strona http://www.isof.pl/uczelnia.

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.01.2011, 10:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ