Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zlecone: Uniwersytet De Montfort: Student z Polski bierze udział w elitarnym kursie z zarządzania w sporcie w Zjednoczonym Królestwie

29.11.2010, 20:43aktualizacja: 29.11.2010, 20:43

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

LEICESTER, Anglia - (BUSINESS WIRE) - Po ukończeniu kursu FIFA Masters w Zjednoczonym Królestwie studenta z Polski czeka wybitna kariera w dziedzinie zarządzania w sporcie.

Kurs Masters, zatwierdzany jednoznacznie przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej, FIFA, jest uznawany za jeden z najlepszych na świecie programów dla absolwentów kierunków sportowych. Osoby, które go ukończą, mają szansę pracować w najlepszej na świecie organizacji sportowej.

Uniwersytet De Montfort (DMU, De Montfort University) w Leicester (Zjednoczone Królestwo), jest jednym z trzech uniwersytetów na świecie zaangażowanych w prowadzenie kursów podyplomowych, który od września do grudnia każdego roku prowadzi również zajęcia w zakresie humanistycznych aspektów sportu.

Kurs prowadzony jest już od 10 lat, zaś jego patronami są m.in. gwiazdy sportu: Lord Sebastian Coe, Sepp Blatter oraz Sir Bobby Charlton. Celem kursu jest wyszkolenie wszechstronnych managerów, którzy są w stanie poradzić sobie z coraz bardziej złożonym światem sportu.

260 absolwentów, którzy uczęszczali na kurs w przeszłości, pochodziło z 70 różnych krajów, a obecnie pracują oni m.in. dla Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (IOC, International Olympic Committee), Angielskiej oraz Walijskiej Rady Krykieta (ECB, England and Wales Cricket Board), UEFA, Nike oraz Adidas, a także wiodących organizacji sportowych na całym świecie.

Tomasz Pasieczny, lat 25, pochodzący z miejscowości Orzech w Polsce, jest jednym z 28 innych studentów z całego świata biorących udział w kursie FIFA MA, a jego nauka zakończy się w roku 2011.

Tomasz poprzednio pracował jako obserwator dla Legii Warszawa. Obecnie pracuje dla klubu piłkarskiego West Bromwich Albion w Zjednoczonym Królestwie. Wcześniej był on również członkiem Komitetu Dyscyplinarnego śląskiej FA, dziennikarzem sportowym oraz asystentem prawa interesującym się w szczególności prawem sportowym.

Tomasz uważa wspomniany kurs za nieoceniony. Oto jego rada dla innych osób pragnących rozpocząć karierę w piłce nożnej: "Kurs ten to najlepszy sposób, aby zdobyć wystarczającą wiedzę i doświadczenie, które są niezbędne podczas pracy w branży piłki nożnej".

Jego celem jest praca dla jednego z najlepszych klubów piłkarskich w Polsce lub znalezienie pracy związanej z organizowaniem zawodów Euro 2012.

Tomaszowi najprawdopodobniej uda się spełnić swoje marzenia, ponieważ ponad 70 procent absolwentów kursu po zakończeniu nauki pracuje dla najlepszych organizacji sportowych, a oprócz tego, wielu pracuje również przy międzynarodowych wydarzeniach sportowych na całym świecie, na przykład przy tegorocznych mistrzostwach FIFA World Cup w Południowej Afryce.

Kurs FIFA MA jest prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Historii i Kultury Sportu przy uniwersytecie DMU (ICSHC, International Centre for Sport History and Culture) oraz przez dwie inne instytucje europejskie: Wyższą Szkołę Biznesu SDA Bocconi we Włoszech oraz Uniwersytet de Neuchatel w Szwajcarii. Kurs jest nadzorowany przez Szwajcarskie Międzynarodowe Centrum d'Etude du Sport (CIES, Centre International d'Etude du Sport).

Studenci przeniosą się do Wyższej Szkoły Biznesu SDA Bocconi w Mediolanie (Włochy) po Świętach Bożego Narodzenia, aby uczestniczyć w zajęciach z zarządzania w sporcie, zanim ostatecznie pojadą do Szwajcarii, aby wziąć udział w ostatniej części kursu z prawa sportowego, które jest nauczane przez Uniwersytet de Neuchatel.

KONTAKT:

Biuro Prasowe Uniwersytetu De Montfort

Jo Griffin

tel. +44 (0)116 257 702

e-mail: news@dmu.ac.uk

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.11.2010, 20:43
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ