Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zlecone: Wolters Kluwer Polska organizuje debatę internetową "Najnowsze zmiany w kodeksie postępowania administracyjnego. Rewolucja czy kontynuacja?"

08.04.2011, 14:53aktualizacja: 08.04.2011, 14:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

14 kwietnia 2011 roku w Warszawie w godz. 11.00-13.00, w siedzibie Wolters Kluwer Polska, odbędzie się debata internetowa dotycząca wchodzącej w życie 10 kwietnia 2011 roku nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Udział w debacie wezmą: dr Krzysztof Andrzej Wąsowski, dr hab. prof. UG Tomasz Bąkowski oraz sędzia NSA Alicja Plucińska-Filipowicz.

Tematem przewodnim debaty będzie próba odpowiedzi na pytania:

- czy nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego spełni pokładane w niej nadzieje?

- czy usprawni i poprawi prowadzenie postępowań administracyjnych?

- czy ułatwi pracę urzędnikom?

- czy skróci czas oczekiwania obywateli na prawidłowe decyzje?

Dodatkowo poruszone zostaną kwestie: zmiany w zakresie zasad ogólnych, wprowadzenie pojęcia "przewlekłości postępowania", możliwość częściowego umarzania postępowania i instytucji odmowy wszczęcia postępowania administracyjnego oraz korekty w zakresie zawieszania postępowania.

Zapraszamy na stronę http://www.samorzad.lex.pl/debatakpa, na której znajduje się więcej informacji o debacie oraz formularz rejestracyjny.

Za pośrednictwem strony możne także zadać pytania, na które eksperci odpowiedzą podczas debaty.

Wolters Kluwer Polska

Wolters Kluwer Polska jest częścią międzynarodowego koncernu wydawniczego Wolters Kluwer. Na rynku polskim jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych. Niezmiennie od wielu lat wydaje produkty najwyższej jakości. Obecnie pod markami ABC, LEX i Oficyna wydawane są produkty elektroniczne, książki i czasopisma. W ofercie wydawnictwa znajdują się również szkolenia i konferencje (http://www.wolterskluwer.pl).

Wolters Kluwer jest globalną i wiodąca firmą wydawniczą i dostawcą usług informacyjnych. Globalnie zapewnia swoje usługi i produkty profesjonalistom w sektorach: prawa, firm, podatków, księgowości, usług finansowych, audytu, zarządzania ryzykiem, organów regulacyjnych oraz zdrowia. Wolters Kluwer osiąga roczne przychody (2010) w wysokości 3,6 miliarda euro, prowadzi działalność w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz regionie Azji i Pacyfiku, zatrudnia około 19 000 osób na całym świecie. Centrala Wolters Kluwer znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii. Więcej informacji o naszej pozycji rynkowej, klientach, markach i organizacji na stronie http://www.wolterskluwer.com.

Plik graficzny dotyczący tej informacji prasowej znajduje się na portalu Serwisu Informacji Zleconych pod adresem http://siz.pap.pl.

KONTAKT:

Maria Gabriela Jasińska

PR and Communication Manager

Wolters Kluwer Polska

tel. +48 604 290 769

e-mail: mjasinska@wolterskluwer.pl

Źródło informacji: Wolters Kluwer Polska

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.04.2011, 14:53
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ