Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zlecone: Wolters Kluwer Polska współorganizatorem Międzynarodowego Dnia Mediacji

20.10.2010, 14:00aktualizacja: 20.10.2010, 14:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wolters Kluwer Polska aktywnie wspiera mediacje. Już po raz trzeci uczestniczy w obchodach Międzynarodowego Dnia Mediacji, odbywającego się w tym roku 21 października. Ideą tego święta jest przede wszystkim pogłębienie świadomości społecznej i wiedzy na temat alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów: mediacji, arbitrażu, koncyliacji. Jest również okazją do uhonorowania działań, pracy i zaangażowania środowiska profesjonalistów, zajmujących się pomocą w rozwiązywaniu konfliktów.

Tego wyjątkowego dnia odbywa się szereg konferencji, happeningów i spotkań z mediatorami w całej Polsce. Aby ułatwić wyszukanie informacji o planowanych wydarzeniach zapraszamy na portal Mediacje Sztuka Porozumienia: http://www.LEX.pl/mediacje.

W Warszawie Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje konferencję "Mediacja - nowa droga rozwiązywania konfliktów". Otwarcia Konferencji dokonają:

- Krzysztof Kwiatkowski - Minister Sprawiedliwości,

- Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka,

- dr Zbigniew Czwartosz - Przewodniczący Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości.

W pierwszej części konferencji referaty wygłoszą:

- dr Adam Zienkiewicz,

- dr Elżbieta Żuchowska-Czwartosz,

- prof. Giuseppe de Palo.

Prokuratura Generalna organizuje wydarzenie "Mediacja karna jako forma sprawiedliwości naprawczej". W programie przewidziano wystąpienia m.in.:

- Krzysztofa Kwiatkowskiego – Ministra Sprawiedliwości,

- Ryszarda Kalisza - Przewodniczącego Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka,

- gen. insp. Andrzeja Matejuka - Komendanta Głównego Policji,

- dra Wojciecha Zalewskiego,

- prof. Cezarego Kuleszy,

- prof. Ewy Bieńkowskiej.

Podczas konferencji zostanie rozstrzygnięty konkurs Wolters Kluwer Polska i Prokuratora Generalnego "Dlaczego kieruję sprawy do postępowania mediacyjnego".

W namiocie na placu Konstytucji, który w tym dniu staje się placem Mediacji dyżurować będą mediatorzy, którzy odpowiedzą na pytania i udzielą konsultacji w trudnych sytuacjach rodzinnych. Rozdawany będzie również "Kurier mediacyjny" – gazeta wydana przez Ministerstwo Sprawiedliwości specjalnie na Dzień Mediacji. Kupon z "Kuriera Mediacyjnego" upoważnia do 20% rabatu na książki o tematyce mediacyjnej Wolters Kluwer Polska.

Plik graficzny dotyczący tej informacji prasowej znajduje się na portalu Serwisu Informacji Zleconych pod adresem http://siz.pap.pl.

KONTAKT:

Maria Jasińska

PR and Communication

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.

tel. (22) 535 80 13

tel. kom. +48 604 290 769

e-mail: mjasinska@wolterskluwer.pl

-

Wolters Kluwer Polska

Wolters Kluwer Polska jest częścią międzynarodowego koncernu wydawniczego Wolters Kluwer. Na rynku polskim jest największym wydawcą publikacji prawniczych i biznesowych. Niezmiennie od wielu lat wydaje produkty najwyższej jakości. Obecnie pod markami ABC, LEX i Oficyna wydawane są produkty elektroniczne, książki i czasopisma. W ofercie wydawnictwa znajdują się również szkolenia i konferencje (http://www.wolterskluwer.pl). Wolters Kluwer jest globalną i wiodąca firmą wydawniczą i dostawcą usług informacyjnych. Globalnie zapewnia swoje usługi i produkty profesjonalistom w sektorach: zdrowia, podatków, księgowości, usług finansowych, firm, prawa oraz organów regulacyjnych. Wolters Kluwer osiąga roczne przychody (2009) w wysokości 3,4 miliarda euro (4,8 miliarda dolarów), prowadzi działalność w Europie, Ameryce Północnej oraz regionie Azji i Pacyfiku, zatrudnia około 19 300 osób na całym świecie. Centrala Wolters Kluwer znajduje się w Amsterdamie, Holandia. Więcej informacji o naszej pozycji rynkowej, klientach, markach i organizacji na stronie http://www.wolterskluwer.com.

Źródło informacji: Wolters Kluwer Polska

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.10.2010, 14:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.