Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Zrewitalizowany bulwar nad Brdą zachęca do spacerów i wycieczek

29.05.2023, 14:27aktualizacja: 29.05.2023, 14:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Bydgoszcz
Fot. UM Bydgoszcz
Mieszkańcy Bydgoszczy mogą już bezpiecznie pojeździć rowerem, przespacerować się, czy po prostu posiedzieć na bulwarze nad Brdą; właśnie oddany został do użytku kolejny odcinek zrewitalizowanych obszarów nad tą rzeką. Miejską inwestycję wsparły Fundusze Europejskie kwotą ponad 4,7 mln zł.

Bulwar został przebudowany na odcinku od mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej. Pod mostem Bernardyńskim powstała ścieżka pieszo-rowerowa. Przy dawnej przystani wioślarskiej zbudowano nową szerszą kładką. Droga rowerowa pomiędzy kładką i ul. Uroczą została rozdzielona od bulwaru pasem zieleni urządzonej. W ramach inwestycji powstało też miejsce do cumowania małych jednostek na wysokości szpitala, parking dla rowerów oraz taras widokowy. Zasadzono nowe drzewa, krzewy i byliny. Bulwar został wyposażony w elementy małej architektury oraz oświetlenie. 

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zrewitalizowany bulwar i okolice nazywa „Salonem Bydgoszczy”.

„To jedno z zadań, które bydgoszczanie w czasie wielu spotkań i konsultacji uznawali za priorytet. Wpisuje się też w nasz pomysł na zwrot ku wodzie, który jest doceniany w ogólnopolskich konkursach. Przed nami szereg kolejnych zadań urzeczywistniających tę ideę. W tym roku bydgoszczanie skorzystają też z terenów sportowo-rekreacyjnych nad Wisłą w Starym Fordonie. Przygotowujemy się do rewitalizacji kolejnego odcinka bulwaru, budowy kąpieliska w sąsiedztwie hal sportowych oraz jeszcze lepszego zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad brzegami Kanału Bydgoskiego” - zapowiada prezydent miasta.

Urząd miasta informuje natomiast, że już na etapie prac nad projektem uwzględniono docelowe połączenie nowej infrastruktury z planami przebudowy ronda Jagiellonów. Projekt przebudowy tego miejsca był konsultowany ze środowiskami rowerowymi oraz Radą ds. Estetyki. Na całe zadanie pozyskano dofinansowanie środkami unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie ponad 4,7 mln zł. Wszystkie prace pochłonęły ponad 8,4 mln zł. 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.05.2023, 14:27
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ