Newsletter

Ponad 60 mln zł dla strażaków na zakup specjalistycznych wozów

08.05.2020, 16:33aktualizacja: 08.05.2020, 16:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Strażacy otrzymają 64 mln zł na zakup 28 specjalistycznych wozów - zakłada aneks do umowy podpisany przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych i PSP. Nowe pojazdy mają trafić do straży w przyszłym roku.

Podpisana umowa między przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) a PSP rozszerza projekt, który ma usprawnić system ratownictwa finansowany z UE - wyjaśnił podczas piątkowej wideokonferencji wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Dotychczasowa wartość tego projektu to blisko 330 mln zł, z czego 277 mln zł to środki UE.

W ramach całego projektu do PSP trafi ponad 200 sztuk sprzętu, w tym kilkadziesiąt nowoczesnych wozów pożarniczych.

Podczas piątkowej konferencji zastępca komendanta głównego PSP st. bryg. Krzysztof Hejduk poinformował, że w ramach podpisanego aneksu do strażaków trafi 20 samochodów Pgaz i osiem wozów do dekontaminacji, czyli usuwania szkodliwych czynników, jakimi są np. wirusy.

Nowe wozy mają trafić do straży w przyszłym roku - zapowiedziała p.o. dyrektora Centrum Unijnych Projektów Transportowych Joanna Lech.

Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski podkreślił, że szczególnie w dobie koronawirusa bezpieczeństwo ludzi jest na pierwszym miejscu. Jest to również - jak mówił - priorytetem Unii Europejskiej, która finansowo wspiera takie projekty. Jego zdaniem pomoc dla strażaków jest szczególnie istotna, ponieważ często są oni pierwsi na miejscu zdarzenia i od ich skuteczności, więc również sprzętu, którego używają, zależy ludzkie życie. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ pad/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.05.2020, 16:33
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ