Newsletter

Szijjarto: pierwsza w Europie fabryka koncernu Lenovo powstanie na Węgrzech

29.09.2020, 22:03aktualizacja: 29.09.2020, 22:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Chiński koncern Lenovo zbuduje swą pierwszą w Europie fabrykę na Węgrzech – poinformował we wtorek minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto na konferencji prasowej w Budapeszcie.

Minister powiedział, że fabryka komputerów Lenovo zostanie zbudowana w miejscowości Uelloe w komitacie Pest kosztem 8,2 mln ft (22,5 mln euro). Zakład będzie mógł według niego zacząć pracę już na początku 2021 r.

Szijjarto powiedział, że inwestycja stworzy prawie 1000 miejsc pracy i będzie się łączyła z wykorzystywaniem najnowocześniejszych technologii. Z tego względu rząd węgierski wesprze ją sumą 2 mld ft (5,5 mln euro).

Minister dodał, że ponad 90 proc. produkcji wytwarzanej w fabryce Lenovo na Węgrzech będzie przeznaczone na eksport.

Wiceszef koncernu Guan Wei powiedział w nagraniu wideo, że na Węgrzech będą produkowane m.in. komputery stacjonarne i graficzne stacje robocze, ale paleta produktów może się z czasem zwiększyć.

Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

mw/ kar/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.09.2020, 22:03
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ