Newsletter

Zdrowie i styl życia

15 lat wyjątkowych przeżyć w Polsce. Jak zmieniła się kultura obdarowywania?

27.09.2022, 16:17aktualizacja: 27.09.2022, 16:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wyjątkowy Prezent (1)
Wyjątkowy Prezent (1)
Prawie 1 500 000 doświadczeń trafiło w ręce marzycieli przez ostatnie 15 lat w Polsce. Taką liczbą chwali się Wyjątkowy Prezent z okazji swoich 15. urodzin. Lubimy doświadczać, dobrze zjeść i przeżywać ekstremalne przygody w powietrzu. Oczywiście pandemia i wojna nie pozostały bez znaczenia.

Zaczęło się od pomysłu na prezent dla przyjaciela

W 2007 roku Wyjątkowy Prezent po raz pierwszy wprowadził w Polsce vouchery na prezenty w formie przeżyć. W ciągu ostatnich 15 lat firma stale przyczynia się do zmiany kultury obdarowywania. Zamiast rzeczy - emocje i doświadczenia. Zamiast nietrafionych prezentów na półce - przygody i wspomnienia.

“Inspiracją do powstania Wyjątkowego Prezentu był podarunek świąteczny, który mój wspólnik wręczał swojemu przyjacielowi. Był to 2007 rok, a prezentem był własnoręcznie zrobiony voucher na jazdę quadem. To wydarzenie wspominamy do dziś, właśnie jako symboliczny moment powstania firmy. Na samym początku w naszej ofercie było zaledwie kilkadziesiąt produktów” – wspomina CEO Wyjątkowego Prezentu, Jakub Matuszewski.

Prezenty materialne czy w postaci przeżyć

Szeleszczenie papieru prezentowego, ręczne wypisywanie kartek i trudy wiązania kokardek na pudełku - te obrazy towarzyszą nie tylko Świętom Bożego Narodzenia. Urodziny, wesela, Dzień Babci i Dziadka, święta zawodowe, rocznice, uroczystości, a także niespodzianki bez żadnej okazji - Polacy kochają prezenty. Niegdyś grupa psychologów stwierdziła, że bez kultury obdarowywania ludzkość doświadczałaby o wiele więcej wojen…

Ostatnie badania, przeprowadzone na początku tego roku na zlecenie Wyjątkowego Prezentu, pokazują, że wśród prezentów króluje elektronika, wyposażenie domu, zabawki i odzież, lecz popyt na prezenty w formie przeżyć odnotowuje nieprzerwany wzrost.

“Coraz więcej osób w Polsce wybiera podarunki, które przynoszą emocje. Czas spędzany razem, nietuzinkowe przeżycia, niezapomniane momenty - o tym usłyszeć można od naszych babć. To te wspomnienia znajdziemy w albumie ze zdjęciami i wyboru takiego prezentu na pewno nie pożałujemy. Pandemia i wojna za wschodnią granicą tylko zintensyfikowała potrzebę realnego doświadczania i tworzenia cennych wspomnień. Najlepszym dowodem na to jest stały wzrost sprzedaży voucherów prezentowych Wyjątkowego Prezentu” - mówi Marcin Rumiński, kierownik Działu Współpracy z Partnerami i Marek Własnych.

Urodzinowe okazje

Z okazji swoich 15. urodzin, Wyjątkowy Prezent przygotował specjalne promocje, dotyczące 15 topowych produktów. Każdy z 15 prezentów będzie można kupić z 15% zniżką przez wszystkie dni trwania promocji, a wśród nich znajduje się również Urodzinowy Pakiet Przeżyć, czyli zbiór prezentowy z ciekawymi ofertami, umożliwiający korzystanie z atrakcji w całej Polsce.

Wśród przecenionych ofert, oprócz wspomnianego Pakietu, znalazły się także: Kolacja w Ciemności, Jazda Monster Truckiem, Przejażdżka Ferrari, Magiczna Kolacja, Shitty Dinner, oryginalne degustacje i wiele więcej ciekawych produktów, przecenionych na tę okazję.

O czym marzą Polacy

Najczęściej wybieranym prezentem z oferty Wyjątkowego Prezentu jest… kolacja w ciemności. Na tym wydarzeniu nie brakuje także znanych twarzy, a w ciągu ostatnich kilku miesięcy zjeść posiłek w mroku odważyli się m.in.: Marta Bloch z Ekipą, Kinga Zawodnik czy Lukas TV.

Na drugim miejscu, pod względem popularności prezentów, plasują się przeżycia w powietrzu - skok ze spadochronem, widokowy lot balonem, przeloty paralotnią i motolotnią.

Polacy uwielbiają także romantyczne wyjazdy i przeżycia, w których udział można brać we dwoje - pobyty w hotelach, pakiety SPA, wyśmienite posiłki w restauracjach i pakiety przeżyć dla dwojga. Takie oferty także mieszczą się w topie ofert najstarszej firmy oferującej vouchery na przeżycia w Polsce.

Obecnie w ofercie Wyjątkowego Prezentu jest ponad 8 000 prezentów, w różnych lokalizacjach i dopasowanych do różnych gustów - dla kobiet, mężczyzn, par, przyjaciół, dzieci i rodzin. Dla miłośników ekstremalnych doświadczeń (jak noc na skale i lot szybowcem), dla spragnionych odpoczynku dla ciała i duszy (dzień w spa, wszelkie masaże i usługi upiększające, a także wyjazdy w klimatyczne miejsca), dla poszukiwaczy przygód (shitty dinner, kurs nurkowania i tratowanie wraków monster truckiem) i romantycznych chwil (podwodna kolacja, masaż dla dwojga, romantyczny pobyt w aquaparku i zwiedzanie winnicy).

Źródło informacji: Wyjątkowy Prezent

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 27.09.2022, 16:17
Źródło informacji Wyjątkowy Prezent
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.