Newsletter

Zdrowie i styl życia

Bolesławiec: Co wiemy o odpadach?

15.11.2021, 20:52aktualizacja: 15.11.2021, 23:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Bolesławiec
Fot. UM Bolesławiec
Zakończyły się wyjazdy zorganizowane przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej dla uczniów klas IV bolesławieckich szkół podstawowych. Tym razem dzieci pojechały do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Trzebieniu.

Celem wycieczek było zdobycie wiedzy na temat tego, co dzieje się ze śmieciami codziennie przez nas wytwarzanymi. Gospodarowanie odpadami jest jednym za największych wyzwań władz samorządowych każdego szczebla. Określa się je również jako jedno z najpoważniejszych wyzwań współczesnej cywilizacji.  Wiedza o tym, jak postępować na co dzień z naszymi śmieciami , aby nie stały się trucizną dla nas i środowiska, aby stały się cennymi surowcami dla przemysłu, jest już teraz niezbędna każdemu, kto produkuje śmieci, czyli – nam wszystkim.

Czwartoklasiści dowiedzieli się tego obserwując drogę śmieci przez kolejne stanowiska zakładu  w Trzebieniu. Przygotują się też do konkursu wiedzy o odpadach, który MCEE we współpracy z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej przygotowało na dzień 17 listopada 2021. Już teraz życzymy powodzenia jego uczestnikom.

Wyjazdy i konkurs sfinansowano z budżetu miasta Bolesławca.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.11.2021, 20:52
Źródło informacji Bolesławiec
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ