Newsletter

Zdrowie i styl życia

Brwinów: Strefa aktywizacji seniorów z perspektywą

01.02.2023, 20:14aktualizacja: 01.02.2023, 20:15

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UG Brwinów
Fot. UG Brwinów
Rozpoczął się plebiscyt internetowy „Inwestycja z perspektywą”. Mieszkańcy i sympatycy gminy Brwinów mogą głosować na strefę aktywizacji seniorów w Brwinowie. Głosy można oddawać do 10 lutego do godz. 16.

Nowa przestrzeń dla osób starszych powstała w północno-zachodniej części miasta, w pobliżu osiedla mieszkaniowego przy ul. Sochaczewskiej, stacji uzdatniania wody oraz Przedszkola Filialnego Przedszkola nr 1 w Brwinowie. Jest to część większego planu – utworzenia otwartej strefy rekreacji, gdzie już zrealizowano dwa tory typu pumptrack.
 
Strefa aktywizacji została wyposażona w dwa ogólnorozwojowe zestawy sprawnościowe dla osób starszych, grę pamięciową, koła do ćwiczeń dłoni, trenera nadgarstków, równoważnię i in. Zostały zbudowane dwa bulodromy (place do gry w boule) o wymiarach 16 × 5 m.
Inwestycja przyczyniła się do poszerzenia oferty spędzania wolnego czasu przez osoby starsze, umożliwiła aktywny wypoczynek nie tylko dla seniorów – korzystają z niej także inni mieszkańcy gminy.

Oddanie głosu na inwestycję zgłoszoną przez gminę Brwinów trwa tylko chwilę i odbywa się poprzez stronę internetową:
https://samorzad.pap.pl/konkurs-inwestycja-z-perspektywa/kategoria/inwestycja-z-perspektywa/brwinow-budowa-strefy

W głosowaniu można oddać więcej niż jeden ważny głos. Konkurs wygrają te projekty, które zdobędą największą liczbę głosów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców danego samorządu.

Organizatorem konkursu „Inwestycja z perspektywą” jest Polska Agencja Prasowa S.A. Do konkursu gminy i miasta mogły zgłosić inwestycje samorządowe dofinansowane z Funduszy Europejskich.

Budowa strefy aktywizacji osób starszych w Brwinowie została dofinansowana w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.02.2023, 20:14
Źródło informacji UG Brwinów
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii