Newsletter

Zdrowie i styl życia

Crystal Lagoons wprowadza projekty PAL™ do Rzymu, Mediolanu, Tuluzy i Sewilli

16.02.2024, 08:40aktualizacja: 16.02.2024, 08:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Crystal Lagoons
PR Newswire/Crystal Lagoons

MIAMI, 16 lutego 2024 r. /PRNewswire/ -- Crystal Lagoons kontynuuje podbijanie kultowych miast Europy. Po wprowadzeniu swojej oferty do Pragi, Warszawy, Bukaresztu i Budapesztu firma urzeczywistnia koncepcję życia na plaży w Rzymie, Mediolanie, Tuluzie i Sewilli oraz dwóch kolejnych miastach w Rumunii. Od teraz te miasta śródziemnomorskie będą mogły korzystać z ogólnodostępnych kompleksów Public Access Lagoons™, w skrócie PAL™.

Dzięki temu innowacyjna firma wielonarodowa założona przez naukowca Fernanda Fischmanna, poszerza swoją działalność o Włochy i Francję oraz o kolejne inwestycje w Hiszpanii i Rumunii, gdzie z powodzeniem działają kompleksy Santa Rosalía, Alcazaba Lagoon i Central District Lagoon City.

Zrównoważenie technologii Crystal Lagoons® ponownie było czynnikiem decydującym o zawarciu kolejnej umowy z Forty Management, prestiżowym i wielokrotnie nagradzanym rumuńskim deweloperem nieruchomości, we współpracy z którym firma prowadzi ekologiczne kompleksy w Czechach, Polsce, Rumunii i na Węgrzech.

Wprowadzenie projektów PAL™ do zabytkowych miast turystycznych, takich jak Rzym czy Mediolan wskazuje na ich wartość dodaną oraz atrakcyjność idei błogiego życia na plaży w zasięgu kilku kroków od domu. Pośrodku plaży znajdzie się duża krystaliczna laguna, idealna do pływania i uprawiania sportów wodnych. Otaczać ją będą plaże z białego piasku, z których będzie można korzystać za opłatą za wstęp. Kompleks będzie położony w otoczeniu osiedli mieszkaniowych, hoteli, sklepów, restauracji i innej luksusowej infrastruktury handlowo-rozrywkowej.

„Cieszymy się, że Crystal Lagoons, jedna z najbardziej innowacyjnych spółek na świecie, wybrała Forty Management na partnera ekspansji w Europie. W ramach współpracy zapewnimy dostęp do plaży w najpiękniejszych miastach europejskich i podniesiemy jakość życia, dzięki zrównoważonym inwestycjom” – powiedział Lucian Azoiței, dyrektor generalny Forty Management.

„Przełomowa innowacyjność technologii Crystal Lagoons®, która umożliwia stworzenie plaży w dowolnym miejscu na świecie w sposób zrównoważony, stanowi o sukcesie krystalicznych lagun. Zauważyli to awangardowi deweloperzy, tacy jak Forty Management, którzy przekonali się o popularności pierwszego kompleksu i postanowili powtórzyć ten sukces realizując nowe inwestycje, również w miastach, gdzie wcześniej byłoby to niemożliwe, takich jak Rzym, Mediolan czy Tuluza” – powiedział Jean Pierre Juanchich, dyrektor Crystal Lagoons ds. działalności globalnej.

Crystal Lagoons

Crystal Lagoons to firma wielonarodowa z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, która stworzyła technologię budowy krystalicznych lagun bez ograniczeń wielkościowo-lokalizacyjnych przy bardzo niskich kosztach eksploatacji i utrzymania. Crystal Lagoons realizuje ponad 1000 inwestycji na całym świecie na różnych etapach rozwoju i negocjacji.

Firma posiada ponad 3 tys. patentów w 160 państwach, a jej zrównoważone obiekty zużywają do 100 razy mniej środków chemicznych i tylko 2% energii zużywanej przez tradycyjne baseny. Towarzystwo klasyfikacyjne Bureau Veritas potwierdziło, że technologia Crystal Lagoon zapewnia wydajne zużycie wody. Jego badania wykazały, że laguna o powierzchni 1 ha zużywa 33 razy mniej wody niż pole golfowe i 40% mniej wody niż park tej samej wielkości. Obiekty Crystal Lagoons® mogą korzystać z bogatych zasobów nieużywanej do innych celów wody morskiej, słodkiej i brachicznej.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2340730/Crystal_Lagoons_1.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2340731/Crystal_Lagoons_2.jpg

Źródło: Crystal Lagoons

KONTAKT:

e-mail: press@crystal-lagoons.com

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.02.2024, 08:40
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii