Newsletter

Zdrowie i styl życia

Cumulusy 2021

15.12.2021, 15:07aktualizacja: 15.12.2021, 15:23

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

AIR SPORTS PROMOTION (1)
AIR SPORTS PROMOTION (1)
Cumulusy 2021 - to już siódma edycja ogólnopolskiego plebiscytu lotniczego, który organizowany jest, aby uskrzydlać, wspierać i promować sportowców lotniczych, dodawać wiary i nadziei marzycielom, angażować kibiców i pasjonatów lotnictwa, a także integrować całe środowisko lotnicze w Polsce.

Organizację ubiegłorocznego plebiscytu mocno utrudniły restrykcje związane z pandemią i niestety nie można było się spotkać na uroczystej gali. Od czego jednak lotnicza wyobraźnia? Dzielna ekipa reporterska ruszyła w Polskę i odwiedziła wszystkich laureatów, wręczając im statuetki - Cumulusy, które już od pierwszej edycji tego wydarzenia zyskały miano „lotniczych Oscarów”. Efektem tej podróży po kraju był cykl filmowy pt. „Szlakiem Cumulusów” , który przedstawiał nieznane dotąd oblicza ludzi lotnictwa i cieszył się wielkim zainteresowaniem widzów.

Rok 2021, choć trudny dla nas wszystkich, okazał się o wiele lepszy od poprzedniego i podniebna rywalizacja sportowa odbyła się w wielu dyscyplinach, w których tradycyjnie Polacy często zdobywali najcenniejsze trofea i medale. Na terenie naszego kraju ustanowione zostały nowe rekordy, byliśmy też świadkami ekstremalnych, wręcz szalonych wyczynów lotniczych, odbywały się pokazy i pikniki lotnicze oraz zawody rangi mistrzostw świata czy pucharu świata, w tym te najstarsze i najbardziej prestiżowe, czyli 64. Puchar Gordona Bennetta.

Kto w bieżącej edycji plebiscytu otrzyma statuetki, dyplomy, wyróżnienia specjalne i nagrody? Zdecydują o tym osiągnięcia sportowców lotniczych, głosy członków Kapituły, władz aeroklubów, dziennikarzy i oczywiście wszystkich kibiców oraz sympatyków lotnictwa.

Na stronie internetowej www.cumulusy.pl dostępny jest formularz, za pomocą którego do końca roku można zgłaszać swoich kandydatów do wyróżnień. Na początku stycznia rozpocznie się pierwszy etap głosowania, po którym poznamy grono finalistów, a następnie rozpocznie się głosowanie finałowe, które ostatecznie wyłoni laureatów.

Wsparcie zarówno nowych, jak i dotychczasowych partnerów, patronów, sponsorów oraz sprzymierzeńców na pewno pozwoli pokonać wszelkie trudy organizacyjne i 26 lutego 2022 roku spotkamy się w hotelu Airport Hotel Okęcie w Warszawie na uroczystej gali CUMULUSY 2021, podczas której uhonorowani i wyróżnieni zostaną nie tylko sportowcy, ale też osoby oraz przedstawiciele firm i instytucji, dzięki którym można bezpiecznie latać, dzięki którym mamy tak przebogatą i piękną historię polskiego lotnictwa, dzięki którym te tradycje można dalej kultywować i rozwijać.

Organizatorzy: AIR SPORTS PROMOTION i Fundacja AVIATORNIA

Źródło informacji: AIR SPORTS PROMOTION

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.12.2021, 15:07
Źródło informacji AIR SPORTS PROMOTION
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ