Newsletter

Zdrowie i styl życia

Częstochowa: Kolejny park linowy

06.06.2024, 16:32aktualizacja: 06.06.2024, 16:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Stradomskiego Parku Linowego z ul. Zaciszańskiej - Łukasz Kolewiński (UM)
Fot. Stradomskiego Parku Linowego z ul. Zaciszańskiej - Łukasz Kolewiński (UM)
Miasto ogłosiło przetarg na budowę parku linowego przy ul. Zegarowej. W ubiegłym roku ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego park linowy powstał na placu zabaw przy ul. Zaciszańskiej.

Przedmiotem obecnego zamówienia jest budowa parku linowego w dzielnicy Dźbów - przy ul. Zegarowej. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 11 czerwca.

Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie parku linowego, nawierzchni, elementów małej architektury oraz ogrodzenia, w tym:
- modułowego parku linowego złożonego z 9 słupów, 9 platform i 12 przeszkód linowych dla użytkowników z trzech kategorii wiekowych;
- bezpiecznej nawierzchni z mat przerostowych (190 m kw.) wraz z wysiewem trawy w jej obrębie;
- nawierzchni z kostki brukowej stanowiącej dojście do urządzeń parku linowego oraz placyk z ławkami i koszem – 36 m kw.
- ogrodzenia placu zabaw
- tablicy informacyjnej, dwóch ławek, kosza na śmieci i stojaka rowerowego.
Wykonawca ma także wyrównać i oczyścić przyległy teren oraz wysiać trawę na fragmentach terenu objętego budową.

Zamówienie realizowane jest w ramach zadania wyłonionego w głosowaniu na tegoroczny Budżet Obywatelski. Firma będzie miała na realizację prac 4 miesiące od momentu podpisania umowy.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji BO wybrano zadanie Stradomski Park Linowy, który powstał przy placu zabaw na ul. Zaciszańskiej. Park składa się z przeszkód dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat z bezpieczną nawierzchnią.
 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.06.2024, 16:32
Źródło informacji UM Częstochowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii