Newsletter

Zdrowie i styl życia

Częstochowa: Prezydent o zasadach sanitarnych w szkołach

16.10.2020, 10:20aktualizacja: 16.10.2020, 10:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Częstochowa
Fot. UM Częstochowa
List skierowany do dyrektorów częstochowskich placówek oświatowych przypomina o bezwzględnej konieczności stosowania się do reżimu sanitarno-higienicznego w kontekście zakażeń pojawiających się wśród szkolnego personelu.

W podpisanym przez odpowiedzialnego m.in. za sferę oświaty zastępcę prezydenta Częstochowy Ryszarda Stefaniaka piśmie czytamy m.in.: ,,pracujemy w dynamicznie rozwijającej się epidemii, dlatego też bardzo ważne są przeciwdziałania w rozprzestrzenianiu się koronawirusa Sars-Cov-2, zwłaszcza w środowisku wychowania i nauczania.”

W liście jest mowa m.in. o tym, że kierujący placówkami oświatowymi są uprawnieni do wprowadzenia wymogu noszenia maseczki ,,w każdym miejscu i sytuacji, gdy wymaga tego bezpieczeństwo własne, nauczyciela lub pracownika placówki oraz bezpieczeństwo uczniów.”

List prezydenta: https://bit.ly/3lVBvCD

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Data publikacji 16.10.2020, 10:20
Źródło informacji Częstochowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP content” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ