Newsletter

Zdrowie i styl życia

Częstochowa: Umowa z nową dyrektorką szpitala podpisana

04.07.2024, 08:11aktualizacja: 04.07.2024, 08:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

fot. Łukasz Kolewiński UM
fot. Łukasz Kolewiński UM
W wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego, nową dyrektorką Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie została wybrana Beata Szafraniec.

Pani Beata Szafraniec nowe stanowisko objęła 1 lipca. Umowa została podpisana na 6 lat, do końca czerwca 2030 roku. Dyrektorka szpitala jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od ponad 10 lat zajmuje stanowiska kierownicze związane z ochroną zdrowia w zakresie zarządzania, finansów, administracji i logistyki.  Mieszka na stałe w Katowicach. W 2011 r. została doradczynią zarządu medycznej spółki akcyjnej, później była także pełnomocniczką zarządu firmy telemedycznej, prezeską w spółce medycznej oraz dyrektorką Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach. W maju 2020 r. została zaproszona do współzarządzania Szpitalem Specjalistycznym w Pile jako zastępczyni dyrektora naczelnego – dyrektorka ds. finansowych i organizacji.

Przypomnijmy, że do przeprowadzonego pod koniec maja konkursu zgłosiło się 3 kandydatów, z których żaden nie był aktualnie związany z placówkami ochrony zdrowia w Częstochowie. Komisja najwyżej oceniła kompetencje oraz koncepcję funkcjonowania i rozwoju Miejskiego Szpitala Zespolonego z siedzibą przy ul. Mirowskiej, przedstawioną przez obecnie sprawującą urząd dyrektorkę.

na podstawie informacji Wydziału Zdrowia UM

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 04.07.2024, 08:11
Źródło informacji UM Częstochowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ