Newsletter

Zdrowie i styl życia

Debata ekspercka: „Zmiana kryteriów kwalifikacji do programu lekowego SM. Potrzeby pacjentów i lekarzy a możliwości systemowe”

29.01.2021, 08:40aktualizacja: 29.01.2021, 09:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - grafika
PAP MediaRoom - grafika
Termin konferencji: 28.01.2021, godz. 10:00

Eksperci medyczni i systemowi od lat wskazują na szereg wyzwań w obszarze leczenia stwardnienia rozsianego w Polsce. Jednym z najpoważniejszych jest dostęp do programów lekowych, a w szczególności zmiana terapii z I linii na II linię. Zasady funkcjonujące obecnie w naszym kraju są bardzo restrykcyjne i nie spełniają europejskich standardów w tym zakresie.

Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali m.in. przedstawiciele instytucji publicznych - Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, parlamentarzyści, eksperci medyczni i systemowi oraz pacjenci. Spotkanie zostało objęte patronatem honorowym Rzecznika Praw Pacjenta.

Źródło informacji: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 29.01.2021, 08:40
Źródło informacji Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii