Newsletter

Zdrowie i styl życia

Debata: „MedFake - o szczepieniach bez fake newsów. Czy trzeba ratować program szczepień ochronnych?”

29.09.2021, 19:00aktualizacja: 29.09.2021, 19:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin debaty: 29.09.2021, godz. 14:00

Czas pandemii Covid-19 postawił przed nami wiele wyzwań. Globalne zagrożenie wymusiło współdziałanie świata nauki w celu stworzenia szczepionek, które dały nadzieję, na pokonanie epidemii i uratowanie wielu istnień. Jednak wyprodukowanie szczepionek było dopiero początkiem drogi powrotu do normalności. Wyzwaniem okazało się przekonanie społeczeństwa, że warto podjąć decyzję o zaszczepieniu się przeciwko Covid-19. Opinia publiczna zalewana jest falami fake newsowego tsunami.

Czy jesteśmy w stanie skutecznie się im przeciwstawić? Jaką rzeczywistość zastaniemy po ustaniu pandemii? Czy dotychczasowe doświadczenia przyczynią się do wzrostu zainteresowania szczepieniami ochronnymi dla dzieci? Czy wręcz przeciwnie staniemy w obliczu konieczności ratowania programu szczepień ochronnych dla najmłodszych?

Na te wszystkie pytania podczas debaty odpowiadali zaproszeni paneliści:
- prof. dr hab. n. med. Jarosław Pinkas, konsultant krajowy w dziedzinie zdrowia publicznego, dziekan Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP,
- prof. dr. hab. Dariusz Jemielniak, Akademia Leona Koźmińskiego,
- dr hab. Tomasz Grzyb, prof. Uniwersytetu SWPS,
- dr hab. Filip Raciborski, prof. Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Źródło informacji: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 29.09.2021, 19:00
Źródło informacji Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ