Newsletter

Zdrowie i styl życia

Debata: „Żyć z rakiem jajnika. Jak motyl. Historie prawdziwe >>Celebrować życie<<”

26.05.2021, 17:17aktualizacja: 27.05.2021, 08:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin debaty: 25.05.2021, godz. 14:30

Organizatorzy konferencji zaprosili na spotkanie online z profesorami: Mariuszem Bidzińskim i Pawłem Blecharzem, ginekologami, onkologami oraz z chorymi na raka jajnika paniami i dziennikarkami – autorkami rozmów o tym, jaką nadzieję w walce z tą podstępną, trudną do wyleczenia chorobą daje postęp medycyny i niezwykła siła ducha samych pacjentek. A wszystko na kanwie najnowszej książki „Jak motyl. Odczarować mity”, której bohaterki  opowiadające różne historie życia łączy jedna diagnoza: rak jajnika.
Niestety, umieralność  na ten nowotwór jest w Polsce wyższa niż średnia dla krajów Unii Europejskiej. Stąd pilna konieczność zmian w systemie ochrony zdrowia aby pacjentki szybko trafiały do właściwych, wyspecjalizowanych ośrodków. Podczas debaty zaprezentowany zostanie wstępny  projekt nowej strategii organizacji leczenia raka jajnika w Polsce.

Źródło informacji: Agencja Deva

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 26.05.2021, 17:17
Źródło informacji Agencja Deva
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ