Newsletter

Zdrowie i styl życia

Głogów: Oddział Neurologiczny po totalnym remoncie!

15.12.2022, 15:32aktualizacja: 15.12.2022, 15:33

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UG Głogów
Fot. UG Głogów
15 grudnia oddano pacjentom wyremontowany i unowocześniony Oddział Neurologiczny i Leczenia Udarów Mózgu w głogowskim szpitalu.

- Ta inwestycja to jedna z części dużego programu „Nowoczesny Szpital”. Środki na remont i modernizację pozyskaliśmy dzięki wsparciu prezydenta Głogowa i danych miejskich oraz Fundacji KGHM i samorządowców. Rozpoczęliśmy program Nowoczesny Szpital od remontu intensywnej terapii, potem porodówka i oddział noworodkowy i ginekologia oraz oddział wewnętrzny. Dysponujemy tomografem, rezonansem, pracownią elektroencefalografii, elektrobiografii oraz oddziałem rehabilitacji neurologicznej. Dysponujemy także wspaniałą kadrą, prowadzimy także działalność naukową – mówi Edward Schmidt prezes Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Wszystkie sale są nowocześnie wyposażone: mają dostęp do węzłów sanitarnych oraz w pełni elektryczne łóżka z panelami. Pomieszczenia są o wysokim standardzie, wyposażone w specjalistyczne urządzenia i wysokiej jakości sprzęt. Nowością jest jedna duża sala nadzoru poudarowego, na pięć łóżek, w bardzo wysokim standardzie. Oddział liczy 28 łóżek i zajmuje około 900 metrów kwadratowych. Jest dwa razy większy niż poprzedni oddział.

- To ogromna radość, że nasz zapoczątkowany kilka lat temu rozwój szpitala, może być prowadzony i kontynuowany także dzięki wsparciu miasta. Szpital się zmienia. W przyszłym roku przeznaczymy aż 8 mln na kolejne modernizacje w szpitalu – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 5 milionów 700 tysięcy złotych, z czego dotacja Gminy Miejskiej Głogów wynosi 3 miliony złotych. Pozostałe środki to 500 tysięcy złotych z Fundacji KGHM Polska Miedź, środki z kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz środki własne Głogowskiego Szpitala Powiatowego.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 15.12.2022, 15:32
Źródło informacji Głogów
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii