Newsletter

Zdrowie i styl życia

Grudziądz: Przeprowadzka Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa

29.12.2022, 22:01aktualizacja: 29.12.2022, 22:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Grudziądz
Fot. UM Grudziądz
Grudziądzkie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przenosi się do nowej siedziby. Z ulicy Włodka punkt wkrótce zostanie przeniesiony do nowoczesnego obiektu zlokalizowanego przy ulicy Szpitalnej.

Prace nad budową nowego centrum są już na ukończeniu. Trwają ostatnie czynności wykończeniowe we wnętrzu budynku.
 
Inwestorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy.
 
– Ale udział Miasta w całym procesie jest bardzo duży – przypomina Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jako Samorząd bardzo szybko znaleźliśmy parcelę pod tę nieruchomość, a następnie została ona sprzedana z pięćdziesięcioprocentową bonifikatą.
 
Transakcja ta była możliwa dzięki decyzji radnych Rady Miejskiej. To jednak nie jedyne działania Miasta. Obok samego centrum powstała nowa infrastruktura drogowa.
 
– Wybudowaliśmy chodnik wraz z oświetleniem w technologii LED – wskazuje prezydent Glamowski. – Będziemy także podejmować kolejne działania w celu zagospodarowania terenu wokół centrum. Najważniejsze jest to, że nasi krwiodawcy będą mogli dzielić się tym bezcennym darem w obiekcie o nowoczesnym standardzie.
 
Zanim to się stanie, musi nastąpić jeszcze przeprowadzka. A to trochę potrwa. Dlatego na czas jej trwania krew oddawać będzie można w mobilnym krwiobusie.  Jutro, 30 grudnia, funkcjonować on będzie przy Centrum Handlowym Alfa w godzinach od 8.00 do 11.30.
 
Z kolei od 2 stycznia pojazd zlokalizowany będzie w pobliżu nowego centrum, przy ulicy Szpitalnej.
 
Godziny otwarcia:
– poniedziałki: 8.00 – 14.30
– środy i piątki: 8.00 – 12.00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 29.12.2022, 22:01
Źródło informacji UM Grudziądz
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii