Newsletter

Zdrowie i styl życia

Grudziądz: Szpitalny oddział dla najmłodszych zrewitalizowany

02.04.2024, 18:26aktualizacja: 02.04.2024, 18:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Grudziądz
Fot. UM Grudziądz
Zmodernizowany Oddział Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci w grudziądzkim szpitalu oficjalnie otwarty. W znacznym stopniu poprawi się komfort przebywających w lecznicy najmłodszych pacjentów.

To drugi etap projektu rewitalizacji kompleksu pediatrycznego w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Tym razem, za kwotę ponad 8 milionów złotych, dokonano kapitalnego remontu jednego z oddziałów pediatrycznych. Mali pacjenci będą teraz wracać do zdrowia w nowych, zmodernizowanych salach, wyposażonych w węzły sanitarne. Oddział przystosowany został zarówno do potrzeb dzieci przebywających w szpitali, jak i ich rodziców.
 
– W ostatnich pięciu latach zainwestowaliśmy w szpital kwotę około 66 milionów złotych – przypomina Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – To środki pochodzące z różnych źródeł, które przyczyniły się do rozwoju tej ważnej placówki. Mamy też dalsze plany na kolejne inwestycje, co w połączeniu ze świetnie przygotowanym i oddanym personelem sprawia, że jakość świadczonych usług jest na wysokim poziomie.
 
Rewitalizacja Oddziału Pediatrii II z Neurologią i Endokrynologią dla Dzieci dofinansowana została kwotą blisko 7 milionów złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 02.04.2024, 18:26
Źródło informacji UM Grudziądz
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ