Newsletter

Zdrowie i styl życia

GWM organizatorem maratonu w inteligentnej fabryce, pokazującego walory stosowanych tam rozwiązań

18.05.2021, 14:42aktualizacja: 18.05.2021, 14:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BAODING, Chiny, 18 maja 2021 r. /PRNewswire/ -- Dnia 16 maja wraz z wystrzałem pistoletu startowego rozpoczął się bieg 2021 Great Wall Motor Smart Factory Maraton w siedzibie głównej GWM znajdującej się w Parku Naukowo-Technologicznym Dawangdian w Baoding (Chiny). Jest to pierwszy i jedyny maraton, który odbywa się na terenie fabryki, co przyciągnęło 5000 miłośników maratonów z całego świata, którzy wzięli udział w biegu.

Trasa maratonu, który odbył się pod hasłem „Swobodne Bieganie” prowadzi do szybkiej pętli Fabryki Xushui, inteligentnego i zaawansowanego technologicznie zakładu GWM oraz do działów tłoczenia, spawania i montażu, oferując zawodnikom niepowtarzalne doświadczenia płynące z udziału w maratonie. Fabryka Xushui, o łącznej wartości inwestycji wynoszącej ponad 30 mld RMB, została otwarta w 2017 r. W zakładzie na szeroką skalę zastosowano innowacyjne technologie informatyczne, w tym duże zbiory danych (BIG DATA) i Internet rzeczy (IoT). Duże, lecz elastyczne ramiona robotyczne i w pełni zautomatyzowane inteligentne linie produkcyjne są przykładem tego, jaką siłę ma technologia stosowana w produkcji przez GWM. W odniesieniu do kontroli jakości, wskaźnik eliminacji błędów całej linii osiągnął poziom 100%, a wskaźnik zatwierdzenia produktu w ramach kompleksowego monitorowania jakości wyniósł 99,79%. Skrzynia biegów 7DCT produkowana w zakładzie Xushui została nagrodzona wieloma międzynarodowymi wyróżnieniami w ramach takich konkurów jak „10 najlepszych skrzyń biegów na świecie” i „Nagroda za innowacje i projekty rozwojowe” podczas wydarzenia International Automotive Congress. Ponadto firma GMW była również pionierem w uruchomieniu robotów serwisowych w ramach konkursu. Zaawansowane technologie, jak bezzałogowe pojazdy pilotujące, roboty do przewożenia ładunku z funkcją automatycznego podążania za operatorem, inteligentne mobilne stacje uzupełniania zapasów i samochody wyznaczające tempo biegu pokazały biegaczom walory chińskiej inteligentniej produkcji.

W ramach wdrażania strategii globalizacji, firma GWM wybudowała inteligentne fabryki m.in. w Rosji, Tajlandii czy Indiach i opracowała globalny system produkcji „12+5”, na który składa się 12 baz produkcji pojazdów, obejmujących pełny proces produkcyjny i 5 zakładów montażowych, udostępniając światu inteligentne technologie GWM. Poza tym, z zamiarem realizacji celu przekształcenia się w międzynarodową spółkę technologiczną działającą w obszarze mobilności, spółka GWM uruchomiła trzy czołowe platformy technologiczne „L.E.M.O.N”, „TANK” i „COFIS intelligence” obejmujące nowe technologie napędu i autonomicznej jazdy i z zaangażowaniem podejmuje działania ukierunkowane na zmianę samochodów w inteligentnych partnerów przyszłej mobilności.

Bieg 2021 Smart Factory Marathon ma swoje źródło w duchu przedsiębiorczości GWM obejmującym „codzienne postępy”, co jest postawą zgodną z duchem Maratonu. Mając za sobą ponad trzydziestoletnią historię, GWM uczestniczy we własnym maratonie nieustannego rozwoju, który pokonuje z odwagą i nigdy się nie poddaje, realizując duchowe i kulturowe koncepcje innowacyjności, mentalnej młodości i energii. W przyszłości GWM planuje dalszy rozwój inteligentnych technologii, działając na rzecz użytkowników na całym świecie, przyjmując otwartą i innowacyjną postawę oraz opracowując wysokiej jakości produkty.

Fotografia - https://mma.prnewswire.com/media/1511764/GWM_hosts_marathon_in_the_smart_factory_to_show_its_scientific_charm.jpg

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 18.05.2021, 14:42
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ