Newsletter

Zdrowie i styl życia

Illumination i Nintendo ogłaszają termin premiery kinowej i obsadę dubbingową filmu animowanego Super Mario Bros

24.09.2021, 15:29aktualizacja: 24.09.2021, 15:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

SANTA MONICA, Kalifornia, & KIOTO, Japonia--(BUSINESS WIRE)-- Illumination (siedziba: Santa Monica, CA, USA; założyciel i dyrektor generalny: Chris Meledandri) i Nintendo Co., Ltd. (siedziba: Kioto, Minami-ku, Japonia; dyrektor reprezentacyjny i prezes: Shuntaro Furukawa, odtąd „Nintendo”) ogłosiły dzisiaj, że światowa premiera ich nowego filmu animowanego opartego na świecie Super Mario Bros. odbędzie się w okresie świątecznym 2022 roku. Universal Pictures rozpocznie emisję filmu w Ameryce Północnej 21 grudnia 2022 r., a harmonogram premier w pozostałych krajach i regionach zostanie ogłoszony w późniejszym terminie. Produkcję filmu współfinansują Universal Pictures i Nintendo.

Firmy Illumination i Nintendo ogłosiły również listę aktorów, którzy użyczą swoich głosów postaciom z filmu: Mario (Chris Pratt), Księżniczka Peach (Anya Taylor-Joy), Luigi (Charlie Day), Bowser (Jack Black), Toad (Keegan-Michael Key), Donkey Kong (Seth Rogen), Cranky Kong (Fred Armisen), Kamek (Kevin Michael Richardson) i Spike (Sebastian Maniscalco). Każda z tych osób została wybrana ze względu na ich umiejętność uchwycenia niepowtarzalnego charakteru postaci.

Ten nowy animowany film zostanie wyprodukowany przez Chrisa Meledandriego z Illumination i Shigeru Miamoto z Nintendo, a za reżyserię odpowiadają Aaron Horwath i Michael Jelenic, którzy mają już na swoim koncie współpracę przy produkcji serialu animowanego „Teen Titans Go!” („Młodzi Tytani”) i filmu „Teen Titans Go! To the Movies”. Autorem scenariusza do filmu będzie Matthew Fogel, który ma już swoim portfolio takie tytuły jak „The LEGO Movie 2: The Second Part” i nadchodzący film Illumination pt. „Minions: The Rise of Gru”.

„Mario i Luigi są jednymi z najbardziej ulubionych postaci kultury popularnej i jesteśmy zaszczyceni możliwością bliskiej współpracy z Shigeru Miyamoto i jego pełnym wyobraźni zespołem z Nintendo, pozwalającej nam na ożywienie tych postaci w filmie animowanym, czego nie dokonano w żadnym dotychczas wyprodukowanym filmie” - powiedział Chris Meledandri, założyciel i dyrektor generalny Illumination i dyrektor zewnętrzny Nintendo.

„Współpracujemy z Chrisem i jego doświadczonym zespołem nie tylko po to, aby stworzyć film oparty na postaciach znanych z gier, lecz również aby zapewnić rozrywkę, która ożywia Super Mario Bros. na ekranie i pozwala każdemu na spędzenie miłego czasu, niezależnie od tego, czy zapoznali się z grą, czy nie. Produkcja jak dotąd jest konstruktywna i przebiega bardzo dobrze, a obydwie strony czerpią od siebie wzajemnie wiedzę. Z pokorą prosimy fanów o to, aby poczekali jeszcze trochę na premierę i mamy nadzieję, że z niecierpliwością oczekują na podziwianie tych niepowtarzalnych postaci z gry Super Mario Bros. na wielkim ekranie” - powiedział Shigeru Miyamoto, dyrektor reprezentacyjny i członek kadry zarządzającej Nintendo.

Obsada dubbingowa:

- Mario – Chris Pratt,

- Księżniczka Peach – Anya Taylor-Joy,

- Luigi – Charlie Day,

- Bowser – Jack Black,

- Toad – Keegan-Michael Key,

- Donkey Kong – Seth Rogen,

- Cranky Kong – Fred Armisen,

- Kamek – Kevin Michael Richardson,

- Spike – Sebastian Maniscalco,

- ??? – Charles Martinet.

O filmie animowanym Super Mario Bros.

Premierę filmu animowanego Super Mario Bros., za którego produkcję odpowiadają Chris Meledandri z Illumination i Shigeru Miyamoto z Nintendo zaplanowano na okres bożonarodzeniowy 2022 r. Premiera filmu w Ameryce Północnej odbędzie się 21 grudnia 2022 roku. Daty premier w innych krajach i regionach zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Produkcję filmu współfinansują Universal Pictures i Nintendo, a za dystrybucję na całym świecie odpowiada wytwórnia Universal Pictures.

Illumination

Illumination, firma założona w 2007 roku przez nominowanego do Nagrody Akademii Filmowej Chrisa Meledandriego, jest jednym z czołowych w branży producentów filmów animowanych. Firma ma prawa do dwóch z czterech najlepszych filmów animowanych wszech czasów, a jej kultowe popularne marki, wypełnione pamiętnymi i unikatowymi postaciami, przyciągające widzów na całym świecie i charakteryzujące się dużym znaczeniem pod względem kulturowym, wypracowały przychody wynoszące ponad 625 mld USD. Według magazynu Fast Company, Illumination jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm na świecie.

Nintendo

Nintendo Co. Ltd. , spółka z siedzibą w Kioto, w Japonii, stworzyła tytuły, które zyskały popularność na całym świecie, w tym Mario™, Donkey Kong™, The Legend of Zelda™, Metroid™, Pokémon™, Animal Crossing™, Pikmin™ i Splatoon™ dzięki integracji sprzętu komputerowego i oprogramowania oferowanego przez Nintendo. Celem Nintendo jest dostarczenie niepowtarzalnych i intuicyjnych doświadczeń w dziedzinie rozrywki dla każdego, produkcja i sprzedaż urządzeń do gier wideo, takich jak rodzina produktów Switch™, opracowanie i obsługa aplikacji na inteligentne urządzenia i współpraca z partnerami w zakresie szeregu innych inicjatyw związanych z rozrywką, jak treści audiowizualne czy parki rozrywki. Spółka Nintendo sprzedała ponad 5,1 mld gier i ponad 800 mln urządzeń komputerowych na całym świecie. Od wprowadzenia na rynek Nintendo Entertainment System™ ponad 30 lat temu, obecnie i w przyszłości, nieustanną misją Nintendo jest i będzie tworzenie jedynej w swoim rodzaju rozrywki, która wywołuje uśmiech na twarzach ludzi na całym świecie.

Wersja źródłowa dostępna na stronie businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20210923006003/en/

Źródło: Illumination i Nintendo Co., Ltd.

KONTAKT:

Illumination

Sarah Levinson Rothman

e-mail: sarah.rothman@ledecompany.com

tel. 917-623-6060

-

Nintendo

Eddie Garcia

e-mail: egarcia@golin.com

tel. 213-335-5536

-

Cindy Gordon

e-mail: cindgo02@noa.nintendo.com

tel. 650-226-4040

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.09.2021, 15:29
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ