Newsletter

Zdrowie i styl życia

Jarocin: Czy w Jarocinie powstanie pumptrack?

18.09.2022, 22:31aktualizacja: 18.09.2022, 22:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Jarocin
Fot. UM Jarocin
Pierwszy w gminie Jarocin pumptrack może powstać przy Alei Światowego Dnia Roweru. Bezpłatny obiekt byłby dodatkową atrakcją nie tylko dla rowerzystów, ale także miłośników jazdy na hulajnodze, deskorolce czy rolkach.

Powstanie pumptracku doskonale wpisuje się w gminny plan budowy nowych ścieżek rowerowych. Od niedawna kierowcy jednośladów mogą korzystać z atrakcyjnej rowerowej drogi wzdłuż pierwszej na świecie Alei Światowego Dnia Roweru. Ścieżki rowerowe to jednak nie wszystko, pojawiła się koncepcja budowy nowoczesnego toru – pumptrack. - Cieszę się, że mieszkańcy tak licznie korzystają z nowej ścieżki przy naszej pierwszej na świecie Alei Światowego Dnia Roweru i że tak pozytywnie oceniają zrealizowana inwestycję. Myślę, że budowa pumptracku byłaby dodatkową atrakcją dla rowerzystów i nie tylko. Zabawa na torze zlokalizowanym w pobliżu Alei Światowego Dnia Roweru mogłaby być miłym akcentem wycieczki rowerowej – mówi burmistrz Adam Pawlicki. Burmistrz dodaje, że plan jest, środki na jego realizację także. Od woli mieszkańców zależeć będzie budowa obiektu.

Pumptrack to innowacyjny, zdobywający niezwykłą popularność na świecie rowerowy plac zabaw przeznaczony do zbiorowej rekreacji. Niewątpliwie jazda i trening na takim obiekcie jest niemałą frajdą dla rowerzystów, chociaż korzystać z niego mogą również osoby jeżdżące na rolkach, desce i hulajnodze. Pumptrack to wzniesienia i pochyłe zakręty w zamkniętej pętli, które umożliwiają jazdę na rowerze bez pedałowania – w tzw. systemie „pompowania”. Te tory uczą koordynacji ruchowej, która poprzez wykorzystanie muld i band pozwala napędzać rower. Są to obiekty stanowiące idealne połączenie bezpiecznej zabawy, jazdy na rowerze i przebywania na świeżym powietrzu. Pumptracki przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów, pasjonatów, jak i całych rodzin.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.09.2022, 22:31
Źródło informacji Jarocin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.