Newsletter

Zdrowie i styl życia

Kardiologiczny sprzęt dla mazowieckich szpitali

03.10.2022, 14:11aktualizacja: 03.10.2022, 14:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/EPA
PAP/EPA
Placówki zdrowotne w w Sokołowie Podlaskim, Kozienicach czy Przasnyszu wzbogaciły się o nowoczesny sprzęt do diagnostyki i leczenia chorób serca. To jeden z efektów zaangażowania Unii Europejskiej, która przeznacza miliony euro na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego, remonty szpitali czy innowacyjne technologie w obszarze zdrowia.

Jak - z okazji Światowego Dnia Serca - poinformował mazowiecki urząd marszałkowski, Fundusze Europejskie pomogły poprawić dostęp do wysokiej jakości opieki medycznej w obszarze kardiologii w wielu mazowieckich szpitalach. Dzięki zrealizowanym projektom osoby z chorobami serca znajdują pomoc w swoim regionie. Leczenie blisko miejsca zamieszkania jest ważne nie tylko dla pacjentów, ale także dla ich rodzin. Dzięki możliwościom finansowym z UE, placówki medyczne mogły wdrożyć nowoczesne technologie w leczeniu chorób serca. Efektem jest większe bezpieczeństwo pacjentów, mniej inwazyjne zabiegi, a także, co ważne, krótsze pobyty w szpitalu oraz późniejszy okres rekonwalescencji.

Najnowsze inwestycje wspierane z unijnych środków to dostawy nowoczesnego sprzętu do diagnostyki i leczenia chorób serca. Chodzi m.in. o zestawy do prób wysiłkowych z bieżnią, cykloergometry, automatyczne aparaty do mierzenia ciśnienia tętniczego, aparaty do badania echa serca i EKG, holtery, spirometry.  

Takie urządzenia trafiły m.in. do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim,   Radomskiego Szpitala Specjalistycznym im. dr. Tytusa Chałubińskiego, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu, Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach.

Na co dzień  nie myślimy o tym jak ważne jest serce w organizmie człowieka - czytamy w serwisie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. A gdy nic nam nie dolega, to nie skupiamy się na chorobach serca. Natomiast schorzeń kardiologicznych jest wiele, a bez nieustannej pracy serca, nie moglibyśmy żyć. Głównym celem Światowego Dnia Serca jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.10.2022, 14:11
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.