Newsletter

Zdrowie i styl życia

Kohler zapowiada współpracę z Danielem Arshamem; limitowana edycja 99 sztuk zlewozmywaków drukowanych w 3D pojawi się już w grudniu

27.10.2021, 08:50aktualizacja: 27.10.2021, 08:55

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

KOHLER, Wisconsin, 26 października 2021 r. /PRNewswire/ -- Firma Kohler poinformowała o nawiązaniu współpracy ze współczesnym artystą Danielem Arshamem. Zestawiając kreatywne innowacje i fachowe rzemiosło, Kohler i Arsham zaprojektowali jedyny w swoim rodzaju, limitowany zlewozmywak z nadrukiem 3D, o nazwie Rock.01, który zadebiutuje na targach Design Miami/ 2021, pojawiając się w ramach przestrzeni współtworzonej przez firmę i Arshama. Rock.01 jest produkowany w Kohler, w stanie Wisconsin i będzie dostępny sprzedaży w grudniu, jako limitowana edycja 99 sztuk.

Zapraszamy do zapoznania się z interaktywną informacją wielokanałową: https://www.multivu.com/players/English/8823052-kohler-unveils-limited-edition-3d-printed-sink-with-artist-daniel-arsham/

Podobnie jak wiele innych prac Arshama, Rock.01 jest hołdem złożonym czasowi. Wykonany z drukowanej w 3D porcelany szklistej i ręcznie wylewanego mosiądzu, zlewozmywak łączy w sobie nowoczesną technologię z niemal 148-letnią tradycją produkcyjną Kohlera, co można określić mianem funkcjonalnej sztuki wysokiej. Działanie czasu odbija się w patynie mosiężnego „kamienia”, którą uzyskuje się poprzez zastosowanie wymuszonego procesu nacisku.

Rewolucyjna metoda drukowania 3D porcelany szklistej firmy Kohler znajduje się w czołówce innowacji w branży, natomiast sama technologia umożliwiła realizację projektu Daniela, który był zbyt skomplikowany do wykonania tradycyjnymi metodami.

„Rock.01 jest połączeniem przyszłości technologii druku 3D z najbardziej podstawowymi metodami ręcznego odlewania mosiądzu. Jest to dosłownie nowe spoczywające na starym i uważam że to niezwykle poetyckie. Kohler był idealnym partnerem do wprowadzenia w życie tak złożonego i futurystycznego projektu” – powiedział Arsham.

Współpraca Arshama z firmą Kohler jest odzwierciedleniem wieloletniego zaangażowania spółki w sztukę. Od 1873 roku misją firmy Kohler jest przyczynianie się do poprawy jakości życia poprzez najwyższy poziom wzornictwa, rzemiosła i innowacji.

Arsham wraz z Davidem Kohlerem, prezesem i dyrektorem generalnym Kohler Co., weźmie udział w cyfrowym wydarzeniu Kohler Living, dnia 4 listopada, gdzie omówi, w jaki sposób technologia i media cyfrowe tworzą nowe możliwości ekspresji i przedstawi zarys tej współpracy. Więcej informacji oraz rejestracja uczestnictwa: https://living.kohler.com/home/en

Materiały prasowe

Kohler Co.

Firma Kohler Co., utworzona w 1873 roku, jest światowym liderem w dziedzinie projektowania, innowacji i produkcji produktów kuchennych i łazienkowych; luksusowych szafek, płytek ceramicznych i oświetlenia; silników, generatorów i rozwiązań z zakresu czystej energii; a także właścicielem/operatorem dwóch pięciogwiazdkowych ośrodków hotelarsko-golfowych w Kohler w stanie Wisconsin i w St. Andrews w Szkocji. Współpraca z Arshamem jest częścią partnerstwa pomiędzy firmą Kohler a The Art Lab Studio, agencją zajmującą się marketingiem sztuki i doradztwem partnerskim, prowadzoną przez Sanę Rezwan.

Logo - http://mma.prnewswire.com/media/619434/Kohler_Logo.jpg

Źródło: Kohler Co.

KONTAKT:

Vicki Hafenstein

e-mail: Victoria.valdezhafenstein@kohler.com 

-

Jillian Rosone

e-mail: Jillian.rosone@kohler.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.10.2021, 08:50
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ