Newsletter

Zdrowie i styl życia

Koło: Grant za „Czyste powietrze”

05.12.2022, 11:33aktualizacja: 05.12.2022, 11:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Plansza
Fot. Plansza
Gmina Miejska Koło na wysokim miejscu w rankingu gmin współpracujących w realizacji Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”!

Na mocy Porozumienia zawartego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w Urzędzie Miejskim w Kole działa punkt konsultacyjno - informacyjny obsługi programu "Czyste Powietrze". Mieści się w budynku przy ul. Mickiewicza 12 w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa.

Samorządy uczestniczące w programie zostały ocenione pod kątem skutecznej motywacji swoich mieszkańców do poprawy efektywności energetycznej domów poprzez wymianę przestarzałych kotłów spalających węgiel i inne paliwa stałe na ekologiczne źródła ciepła oraz kompleksowe ocieplenie budynków jednorodzinnych – z wykorzystaniem dotacji z programu „Czyste Powietrze”.

Z dumą informujemy, że Gmina Miejska Koło znalazła się na 173 miejscu z 625 gmin, które zakwalifikowały się na grant w wysokości 25 600 zł z przeznaczeniem m.in. na prowadzenie działań edukacyjnych i informacyjnych w ramach działalności punktu konsultacyjno-informacyjnego „Czyste powietrze”. Łącznie między samorządy gminne została rozdzielona kwota 16 mln zł.

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 05.12.2022, 11:33
Źródło informacji Koło
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii