Newsletter

Zdrowie i styl życia

Koło: Kolejna akcja sadzenia drzewek przy „trójce”

06.10.2023, 18:47aktualizacja: 06.10.2023, 18:49

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Koło
Fot. UM Koło
W ostatnim czasie dwa razy byliśmy świadkami sadzenia drzewek przy Szkole Podstawowej nr 3 w Kole. Tym razem w ramach ekowolontariatu Fundacja PKO BP wsparła sadzenie 45 drzewek.

– Fundacja wspiera działania sprzyjające uzyskaniu efektu ekologicznego i upiększające nasze lokalne społeczności; celem akcji jest, by miasto wyglądało piękniej i było bardziej ekologiczne – powiedział Zbigniew Kułakowski, dyrektor 1 oddziału PKO Banku Polskiego w Kole, który wraz z pracownikami banku pomagał przy sadzeniu drzewek. - W swojej długoletniej pracy przekonałam się, że współpraca z bankiem zawsze się opłaca, już kilka razy korzystaliśmy z ich akcji wolontariatu, w tym roku złożyliśmy wspólnie projekt i w konsekwencji otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup drzewek od strony boiska – dodała dyrektor szkoły Grażyna Trocińska, która wraz z nauczycielami i młodzieżą związaną z SKO pomagała w pracach pielęgnacyjnych. Pomocny okazał się także kolski burmistrz Krzysztof Witkowski – Przy tej szkole pomagam w sadzeniu drzewek po raz drugi – przyznał włodarz. – To bardzo ważna akcja o dużym znaczeniu edukacyjnym, młodzież przy wspólnej pracy z dorosłymi uczy się szacunku wobec przyrody, co jest niezwykle ważne w dobie kryzysu klimatycznego.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 06.10.2023, 18:47
Źródło informacji Koło
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii