Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja: „Dentofobia. Realny problem pacjenta i dentysty w XXI wieku”

28.05.2021, 17:00aktualizacja: 28.05.2021, 17:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 27.05.2021, godz. 11:00

Konferencja zainaugurowała kampanię edukacyjną „Tu Nie Boli”, której ambasadorką jest aktorka Katarzyna Zielińska.

Pomimo, że żyjemy w XXI wieku, wizyta w gabinecie stomatologicznym nadal kojarzy się pacjentom głównie ze strachem przed bólem. Szacuje się, że lęk przed dentystą dotyka około 36% populacji, a dalsze 12% cierpi na dentofobię. Badania wskazują, że połowa osób cierpiących na dentofobię rozwinęła swój strach przed dentystą w dzieciństwie.

O skali problemu, jakim jest strach przed wizytą u dentysty i wynikających z tego konsekwencjach zdrowotnych oraz o możliwościach skutecznej kontroli bólu w gabinetach stomatologicznych z logo „Tu Nie Boli” rozmawiali wybitni eksperci kampanii.

Źródło informacji: D&D Communication

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 28.05.2021, 17:00
Źródło informacji D&D Communication
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ