Newsletter

Zdrowie i styl życia

Konferencja: „Osiowe spondyloartropatie w Polsce. Wczesna diagnoza, dostępność do innowacyjnych terapii oraz personalizacja leczenia kluczem do osiągnięcia sukcesu populacyjnego”

14.07.2022, 12:32aktualizacja: 14.07.2022, 12:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP MediaRoom - kadr z filmu
PAP MediaRoom - kadr z filmu
Termin konferencji: 07.07.2022, godz. 14:00

Podczas konferencji zaprezentowany został raport obejmujący dane dot. dotychczasowej dostępności poszczególnych terapii w programach lekowych w ZZSK i postaci nieradiograficznej spondyloartropatii, epidemiologii i obrazu klinicznego spondyloartropatii z uwzględnieniem ich odmienności u kobiet i mężczyzn oraz dzieci i młodzieży, także w aspekcie skuteczności terapii oraz dot. wybranych kosztów społecznych tych chorób na podstawie danych ZUS i NFZ.

W debacie udział wzięli eksperci systemowi i kliniczni oraz przedstawicie organizacji pacjentów:

  •     dr Małgorzata Gałązka-Sobotka,
  •     prof. Brygida Kwiatkowska,
  •     prof. Włodzimierz Samborski,
  •     prof. Zbigniew Żuber,
  •     dr Marcin Stajszczyk,
  •     Jolanta Grygielska,
  •     Dagmara Samselska,
  •     Violetta Zajk.

Źródło informacji: HealthCare System Navigator

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
Data publikacji 14.07.2022, 12:32
Źródło informacji HealthCare System Navigator
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Pozostałe z kategorii