Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Mazda Design 2017/37 to nowa odsłona konkursu, który od siedmiu lat nagradza nowatorskie projekty z dziedziny designu. Zadaniem uczestników - w tym roku wyłącznie studentów i absolwentów szkół oraz kierunków artystycznych i projektowych - jest stworzenie oryginalnej pracy w jednej z kategorii: Człowiek, Przestrzeń, Znak. Projekty muszą spełniać wysokie wymagania estetyczne, przełamywać konwencje i być spójne z filozofią projektowania Mazdy - KODO (Dusza Ruchu) oraz odnosić się do niedalekiej przyszłości.
Człowiek - jednym z zadań jest zaprojektowanie rzeczy osobistej (istniejącej lub takiej, która zostanie wymyślona) - akcesoriów, ubrań, biżuterii, urządzeń i sprzętów, które w 2037 będą bezpośrednio towarzyszyć nam w całodziennej aktywności.
Przestrzeń - zadanie w tej kategorii to stworzenie koncepcji wnętrza Mazdy przyszłości. Funkcje tego wnętrza, kształt i wyposażenie zależą od tego jak projektant wyobraża sobie potrzeby, wygodę i poczucie piękna człowieka w 2037 roku.
Znak - to kategoria skierowana przede wszystkim do młodych grafików. Zadanie polega na zaprojektowaniu skończonego systemu znaków graficznych, za pomocą których będziemy kontaktować się w 2037 roku ze swoim samochodem.
Prace oceni jury: Kevin Rice - dyrektor europejskiego centrum designu Mazdy, analityk trendów w dziedzinie designu i innowacji - Zuzanna Skalska, prof. Jerzy Porębski - wykładowca na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie, jedna z najbardziej uznanych polskich projektantek - Maja Ganszyniec, Paweł Miszewski - projektant łączący świat obrazów i dźwięków, bloger Michał Mazur oraz dziennikarze - Anna Grużewska i Filip Niedenthal.
Najlepsza praca w każdej kategorii otrzyma nagrodę: 10 000 PLN, a jeden ze zwycięskich projektów tytuł GRAND PRIX i dodatkowe 5 000 PLN.
Prace można zgłaszać do 10 września 2017 r. na stronie www.mazdadesign.pl.
Rozstrzygnięcie konkursu - w październiku 2017 roku.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 05.05.2017, 16:49 |
| Źródło informacji | Agencja Republic |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Badanie Nationale-Nederlanden: coraz więcej Polaków zmaga się z urazami ortopedycznymi i obawia się leczenia
- 14.07.2026, 12:41
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
Debata ekspertów inaugurująca kolejną edycję Kampanii „Lekarzu, reaguj na przemoc” PAP
- 09.07.2026, 11:09
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Fundacja Studio Profilaktyki Społecznej
-
Image
Farmaceuta - partner w planowaniu bezpiecznego wyjazdu dla osób przewlekle chorych
Planując wakacje, myślimy o noclegach, ubezpieczeniu czy pakowaniu walizki. Rzadziej zaglądamy do apteki, choć właśnie rozmowa z farmaceutą może uchronić przed wieloma problemami zdrowotnymi podczas wyjazdu.- 08.07.2026, 12:07
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Media dla Zdrowia
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ