Newsletter

Zdrowie i styl życia

Kozienice: Wakacje pełne atrakcji

01.07.2024, 11:26aktualizacja: 01.07.2024, 11:27

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Kozienice
Fot. UM Kozienice
Letni wypoczynek w Kozienicach? Oczywiście. Jednodniowy, weekendowy lub dłuższy pobyt? Jak najbardziej. Możliwości jest wiele, form spędzenia wolnego czasu również. Kozienice od dawna wyróżniają się bardzo dobrą, ogólnodostępną infrastrukturą oraz atrakcyjnym położeniem w Dolinie Środkowej Wisły, wśród lasów Puszczy Kozienickiej.

W sezonie wakacyjnym, niezmiennie największą popularnością cieszy się odpoczynek nad Jeziorem Kozienickim, na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS. Rodziny z małymi dziećmi wybierają kozienicki „Ogród Jordanowski” lub Wodny Plac Zabaw w Parku Rekreacyjno-Sportowym. Najaktywniejszym polecane są szlaki rowerowe i ścieżki nordic walking, których długość i stopień trudności można dowolnie wybierać. Atrakcją są także spływy kajakowe po rzece Radomce.

W A K A C Y J N Y  H A R M O N O G R A M

OŚRODEK REKREACJI I TURYSTYKI KCRiS / Jezioro Kozienickie

Przez całe wakacje, w godzinach od 10:00 do 18:00 czynne jest strzeżone kąpielisko wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Na terenie ORiT znajdują się:

•    3 korty tenisowe dostępne codziennie od 07:00 do 22:00 – rezerwacja w recepcji pensjonatu tel. 48 614 60 91,
•    2 miejsca na ogniska – z możliwością samodzielnego organizowania ognisk – pieczenia kiełbasek – rezerwacja w recepcji pensjonatu tel. 48 614 60 91,
•    altana dla 15 – 20 osób – rezerwacja w recepcji pensjonatu tel. 48 614 60 91,
•    świetlica, czynna codziennie, w godzinach od 09:00 do 21:00 - a w niej 2 stoły bilardowe, 2 stoły do ping ponga, dart, kometka, gry planszowe,
•    boisko do koszykówki, dwa boiska do piłki siatkowej oraz boisko do gry w boccia – ogólnodostępne,
•    Park Linowy dostępny codziennie od godziny 11:00 do 19:00.
W swojej ofercie ORiT posiada również rowery, które można wypożyczyć po uprzedniej rezerwacji.

KRYTA PŁYWALNIA „DELFIN”

Kryta pływalnia czynna jest codziennie, w godz. 06:00 – 22:00. Centrum Odnowy Biologicznej, od 1 lipca do 31 sierpnia czynne jest codziennie, w godz. 15:00 – 21:30. Z kolei Fitness Club KCRiS czynny jest od poniedziałku do soboty, w godz. 06:30 – 21:30.

PARK REKREACYJNO-SPORTOWY

Park Rekreacyjno-Sportowy, a w nim Wodny Plac Zabaw, który czynny jest w sezonie letnim, od poniedziałku do czwartku, w godz. 10:00 do 18:00, a od piątku do niedzieli w godz. 10:00 do 20:00.

W A K A C Y J N A  O F E R T A

Kozienicka oferta wakacyjna, to także zorganizowane, ogólnodostępne zajęcia kulturalne i sportowe przygotowane przez gminne jednostki.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KOZIENICE IM. KS. F. SIARCZYŃSKIEGO

„Biblioteka pełna letnich przygód – przyjdź i zobacz!”, pod takim hasłem Biblioteka Główna i jej filie organizują ogólnodostępne, wakacyjne zajęcia. Dla chętnych czeka wiele atrakcji: warsztaty literacko-artystyczne, warsztaty plastyczne, zabawy z nowymi technologiami, długopisy 3D, gry planszowe i wiele innych! Szczegółowe informacje na stronie www.biblioteka-kozienice.net oraz profilach Facebook poszczególnych placówek.

KOZIENICKI DOM KULTURY IM. B. KLIMCZUKA

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka prowadzi akcję „Lato w mieście - wakacje 2024 z KDK”, a w niej zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Kozienice (na te obowiązują zapisy). Kino KDK funkcjonuje bez zmian, poza przyjętym repertuarem, w czasie wakacji zaplanowane są seanse kinowe w ramach akcji „Kino dla ciekawych” i „Filmowe środy w kinie KDK” oraz tradycyjne poranki filmowe dla dzieci. Kino KDK zaplanowało przerwę wakacyjną, ta będzie trwała w dniach 25.07.-15.08. Szczegóły na stronie KDK www.dkkozienice.pl.

KOZIENICKIE CENTRUM REKREACJI I SPORTU

KCRiS oferuje bezpłatną naukę gry w tenisa i pływania, zorganizowane biegi na stadionie lekkoatletyczno-sportowym oraz wakacyjny maraton nordic walking. Zajęcia odbywać się będą w lipcu i sierpniu, wg przyjętego harmonogramu. Kalendarium sportowych wydarzeń przewiduje również: 29 czerwca godz. 10:00 -  Wakacyjny rodzinny rajd rowerowy - Królewskie Źródła, 27 lipca - 67. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Mazowsza” - teren gminy Kozienice, 3 sierpnia godz. 10:00 - Wakacyjny turniej plażowej piłki siatkowej mężczyzn - boiska do siatkówki plażowej, 11 sierpnia godz. 9:00 - III wakacyjny rodzinny piknik siatkarski organizowany z KKS Kozienice - boiska do siatkówki plażowej, 18 sierpnia godz. 10:50 - Enea Kozienice Triathlon - ORiT, 21 sierpnia godz. 9:00 - Wakacyjny turniej plażowej piłki nożnej dla dzieci - boiska do siatkówki plażowej ul. Legionów 4, 23 sierpnia godz. 9:00 - Wakacyjny turniej tenisa ziemnego dla dzieci - korty tenisowe na terenie ORiT, 31 sierpnia godz. 8:00 - wycieczka rodzinna na zakończenie lata do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zapisy zgodnie z regulaminami dostępnymi na stronie: www.kcris.pl.

MUZEUM REGIONALNE W KOZIENICACH IM. PROF. T. MIKOCKIEGO

Podczas wakacji Muzeum Regionalne w Kozienicach będzie można odwiedzić codziennie – oprócz poniedziałków – między godz. 11.00 a 17.00 (ostatnie wejście na wystawę – godz. 16.30). Na zwiedzających będą czekać wystawy: Kozieniccy mistrzowie ludowego rzeźbiarstwa i ich dzieła; Galeria malarstwa im. Stanisława Westwalewicza; Melchior Wańkowicz pod Monte Cassino; Kozienicki album:

Miasto i jego mieszkańcy; Pro natura: Prace artystów stowarzyszenia Stacja Kultura.

W sierpniu instytucja przygotowała ofertę zajęć dla dzieci oraz młodzieży i dorosłych, tj. warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz skierowaną do uczniów szkół średnich i dorosłych, drugą edycję akcji „Międzynarodowy Dzień Fotografii”. Więcej informacji na www.muzeum-kozienice.pl.

Szczegóły wydarzeń zamieszczone są na stronach internetowych i profilach Facebook jednostek. Zapowiedzi, aktualności i relacje pojawiać się będą także na stronie internetowej oraz oficjalnym profilu FB Gminy.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.07.2024, 11:26
Źródło informacji Kozienice
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ