Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Mieszkańcy gminy, goście czy przejezdni, poza nowymi obiektami i miejscami w których trwają prace budowlane, zwracają uwagę na przyjemną i uporządkowaną przestrzeń publiczną – mówi burmistrz Piotr Kozłowski. – Duży nacisk kładziemy na estetykę i użyteczność. Cały czas staramy się upiększać Kozienice, prowadzimy liczne nasadzenia zieleni, a tych z roku na rok jest coraz więcej. Korzystając z najświeższych danych to jedynie od 2022 roku do końca roku bieżącego zrealizowanych będzie prawie 700 nasadzeń drzew, ponad 8, 5 tys. krzewów, 1300 pnączy, 3600 bylin i ponad 20 tys. różnych roślin ozdobnych w tym cebulowych i jednorocznych. Wiele prac zostało już wykonanych, to jednak nie koniec – dodaje burmistrz.
Nowe nasadzenia znajdziemy w różnych częściach Kozienic. Zieleń pięknie prezentuje się na nowo oddanych do użytku placach zabaw oraz przy szkołach. Szczególnie przy PSP nr 4 i PSP nr 1 gdzie dobiega końca inwestycja z funduszy norweskich, polegająca na zagospodarowaniu terenów zielonych. Zmieniają też wygląd pasy zieleni przy drogach krajowych. Jest to efekt umowy podpisanej miedzy Gminą Kozienice, a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, dzięki której to gmina dba teraz o pasy zieleni przylegające do tych dróg, a nie jak było do tej pory GDDKiA. Nowe nasadzenia są też wykonywane przy ulicach na terenie miasta, parkingach czy na osiedlach, a także w Parku Miejskim. Zielone prace prowadzone były również na terenie Łuczynowa na placu zabaw oraz w Świerżach Górnych przy skateparku. W najbliższym czasie planowane są kolejne nasadzenia, m.in. na nowym parku rekreacyjno-sportowym powstającym u zbiegu ulic Legionów i Warszawskiej.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 29.05.2023, 18:51 |
| Źródło informacji | Kozienice |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Dostęp do leków a bezpieczeństwo zdrowotne: debata o roli aptek i samorządów PAP
- 11.08.2026, 16:08
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
51 proc. Polaków: o pięknie zdecyduje zdrowie, nie wygląd. Nowy raport DOZ.pl PAP
Zdrowe odżywianie, dobra kondycja fizyczna i zdrowie psychiczne są dla Polek i Polaków ważniejsze niż perfekcyjny wygląd. Raport DOZ.pl „Piękno zaczyna się od zdrowia” pokazuje, że dbanie o siebie coraz częściej postrzegane jest jako efekt zdrowego stylu życia, a nie cel sam w sobie.- 11.08.2026, 15:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
P&F Products & Features GmbH ogłasza przejęcie AVVie GmbH
Przejęcie wzmacnia ofertę P&F w obszarze leczenia strukturalnych chorób serca dzięki włączeniu systemu AngelValve™ Augmentation System – nowatorskiego przezcewnikowego rozwiązania do leczenia niedomykalności zastawki mitralnej. Transakcja rozszerza portfolio nowej generacji przezcewnikowych terapii zastawkowych oraz potwierdza długoterminowe zaangażowanie firmy w rozwój innowacyjnych technologii dla pacjentów ze strukturalnymi chorobami serca.- 07.08.2026, 08:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ